Prvenstvo Hrvatske / 26. ožujka 2022.

PRVENSTVO HRVATSKE (žene) – Sestre Butić dale 19 golova

Nakon 8. kola nije se promijenio poredak na tablici Prvenstva Hrvatske za žene. Mladost i Jadran uvjerljivo drže svoje pozicije od ranije, prvu i drugu. Splitski POŠK 1937 je točno u sredini, dok su se Riječanke iz Primorja EB uspjele malo odmaknuti od šibenske Viktorije. Mursa je ‘zabetonirana’ i dalje na dnu. Bodova nula, a gol-razlika minus 125.

Počnimo baš od utakmice u kojoj su Osječanke gostovale na Poljudu kod Jadrana. Ishod sasvim očekivan, pa i najavljivan, ali dometnimo samo da su sestre Butić u ‘paklenoj’ formi. Ivana je postigla 9 pogodaka, Magdalena 6 golova, dok je Ivana 4 puta pogađala mrežu Murse. Ukupno, njih tri – 19 golova. Zanimljivo, samo Domina nije postigla pogodak.

U Zagrebu je Mladost svladala POŠK 1937, u utakmici u kojoj su Žabice bodove osigurale u trećoj četvrtini. Prva četvrtina je još protekla u ‘egalu’ (3:3). Nakon druge su domaće igračice imale prednost, ali ne sudbonosnu (6:4). No, u trećoj dionici je u bazenu postojala samo Mladost. Tu su dionicu igre Zagrepčanke dobile 6:1, te su s ukupnih 12:5 mirno i ležerno mogle ući u završnu četvrtinu. Emmi Miljković je za pobjednice postigla 4 gola, baš koliko i Rozita Pešić kod poraženih.

Na Kantridi je domaće Primorje EB bilo bolje od Šibenčanki, iako su primorjašice imale na raspolaganju samo 10 igračica! To ih očito nije omelo u nadvladavanju gošći koje su vodile samo jednom, u početku susreta (0:1, Goreta). U drugoj i posljednjoj četvrtini, Viktoria nije postigla niti jedan pogodak, a onda je jasno da s takvim učinkom, s takvim brojkama, teško da se može očekivati i uvećanje broja bodova.