Prvenstvo Hrvatske, Seniorke / 13. ožujka 2021.

PRVENSTVO HRVATSKE – ŽENE – Sažetak 5. kola

Djevojke su odigrale prvu polovicu ligaškog dijela državnog prvenstva, dakle prije doigravanja. Nakon 5 odigranih kola, braniteljice naslova, igračice Mladosti su samo dodatno utvrdile ili potvrdile primat koji uživaju zadnjih godina u domaćim bazenima. Jedina su neporažena momčad odnosno jedina sa stopostotnim učinkom, te bez milosti rešetaju suparničke mreže.

To su osjetilo ove subote igračice riječkog Primorja EB koje je Mladost svladala 19:4 (Emmi Miljković 4 gola). U prvoj četvrtini je bilo čak 7:0. Primorjašice su prvi pogodak postigle tek tri minute prije kraja druge četvrtine (Karla Ružić za 11:1).

Niti ostale dvije utakmice nisu protekle u bitno drukčijoj igri, pa onda posljedično tomu i rezultatu. Naravno da su Splićanke iz POŠK 1937 bile bolje u gostima kod osječke Murse s 10 pogodaka razlike, dok su još dva dana ranije igračice Jadrana pobijedile šibensku Viktoriju sa 16 pogodaka prednosti. Iz utakmice Murse i POŠK-a 1937 izdvojimo da je za gošće Iva Rožić postigla čak 9 pogodaka!