Prvenstvo Hrvatske, Seniorke / 4. veljače 2023.

PRVENSTVO HRVATSKE (žene) – Pobjeda Mladosti u derbiju

Dvije trećine 3. kola državnog prvenstva seniorki su za nama. Naime, od tri utakmice okončane su obje subotnje, a počinjemo dakako s derbijem u Splitu.

Žabicama nova 3 boda

Derbi je opravdao očekivanja. Utakmica neizvjesna, ‘otvorena’ do zadnjih minuta, pa i s poprilično obrata odnosno naizmjeničnih vodstava malo domaćih, malo gostujućih igračica. Jadranašice, iako bitno oslabljene neigranjem ozlijeđene Magdalene Butić i bez sestre joj Domine, kao i Elene Vukelić koje su se ostavile (barem zasad) vaterpola, solidno su namučile Zagrepčanke. Mladost je do pobjede došla tek u zadnjoj četvrtini, na koncu slavivši 10:8.

Inače, nakon tri dionice je bilo 8:7 za Jadran, ali Splićankama je bio ‘začaran’ gol Zagrepčanki koji nisu pogodili zadnjih devet i pol minuta. Još će dugo vjerojatno jadranašice žaliti za vodstvom 8:6 koje su imali samo dvije i pol minute prije kraja treće četvrtine.

Jelena Butić je za Jadran postigla najviše golova, četiri, dok je kod Mladosti po tom pitanju najbolja bila Kiara Brnetić s tri gola.

Mursa na pragu senzacije

Igračice POŠK-a 1937 ostvarile su sasvim očekivano pobjedu nad Mursom kod kuće, ali s pomalo čudnim kretanjem rezultata. Prvu četvrtinu su Splićanke dobile 5:1, u skladu s najavama. No, potom su slijedile čak dvije četvrtine u kojima se domaće igračice nisu ‘sastale s golom’. Drugim riječima skoro 19 punih minuta poškovke nisu postigle gol! Dapače, Osječanke su bile na pragu senzacije jer su pet i pol minuta prije kraja utakmice uspjele izjednačiti – 5:5!

Tek su se tada igračice POŠK-a 1937 ‘trgnule’, te su u zadnjih pet minuta postigle pet pogodaka za konačnih 10:5. Polovicu golova pobjednica postigla je Lara Srhoj.