Prvenstvo Hrvatske, Seniorke / 15. veljače 2023.

PRVENSTVO HRVATSKE (žene) – Pobjeda jadranašica

Igračice splitskog Jadrana bodovno su se izjednačile s Mladosti na vrhu prvenstvene ljestvice, ali Splićanke imaju i utakmicu više.

Naime, Jadran je u srijedu navečer u Šibeniku, u utakmici 5. kola Prvenstva Hrvatske svladao domaću Viktoriju 11:5. Jelena Butić sa 6 je pogodaka predvodila jadranašice do uvjerljive pobjede koja je bila vrlo rano osigurana. Nakon prve četvrtine 3:0, a nakon druge dionice 8:1 za gošće iz Splita. Najveću su prednost igračice trenera Aljoše Kunca imale nakon tri dionice (11:2), pa su si u zadnjih osam minuta i mogle dopustiti lagani luksuz gubitka zadnje četvrtine.

Preostala utakmica 5. kola (ranije je odigrana utakmica Mursa – Jug 2:10) na rasporedu je 25. ovog mjeseca kada će se u Splitu sastati POŠK 1937 i Mladost.