Prvenstvo Hrvatske / 9. travnja 2022.

PRVENSTVO HRVATSKE (žene) – Mladost slavila u derbiju

Zagrebačka Mladost je i nakon 9 odigranih kola državnog prvenstva s idealnim omjerom odnosno 9 pobjeda. U derbiju pretposljednjeg kola, srazu dva najbolja sastava u Hrvatskoj, Mladost je u svojem bazenu bila bolja još jednom od Splićanki. Ovog puta 12:8 ili tek nešto slabije nego u prijašnjem prvenstvenom susretu ova dva sastava, u Splitu u 4. kolu (16:8).
Domaće su igračice bile lišene usluga Filipe Petrić, baš kao i gošće Ivane Butić.
Splićanke su prve povele (Dora Vujević, 0:1), ali to je ujedno bilo i jedino vodstvo jadranašica. Do kraja prve četvrtine mladostašice su vodile 3:2, da bi sredinom druge povele i 5:2. Ipak, Splićanke su uspjele smanjivati zaostatak, te golom Jelene Butić iz peterca u zadnjim sekundama druge četvrtine doći na samo minus 1 zaostatka (5:4).
U prvoj polovici treće četvrtine Mladost je povela 8:4 i tu prednost više nisu ispuštale iz ruku. Po 2 su gola za Mladost postigle Miljković, Skelin, Medić i Glas, dok je za Jadran najviše golova postigla, ukupno 3, Bruna Barišić.

U ostalim susretima nije bilo ni privida neizvjesnosti. Ekipa POŠK-a 1937 je bilo vrlo uvjerljivo doma protiv Primorja EB pobjedom od 10 golova razlike (Iva Rožić čak 7 golova), baš kao i Viktoria u Šibeniku protiv ‘fenjerašica’ iz Murse, od kojih su domaće bile dvostruko bolje.