Prvenstvo Hrvatske, Seniorke / 18. ožujka 2023.

PRVENSTVO HRVATSKE (žene) – Mladost i Jadran od 15.45 na YouTube HVS-a

Danas su na rasporedu samo dvije utakmice 8. kola nadmetanja seniorki. Razlog tomu je što je jedna utakmica unaprijed već odigrana. U Splitu je prije više od tjedan dana još, POŠK 1937 svladao osječku Mursu 17:10 u susretu u kojem su službeno Slavonke bile domaći sastav (zamjena domaćinstva).

Međutim, ova subota donosi poslasticu u vidu zagrebačkog ogleda Mladosti i Jadrana. Dva sastava koji su posljednjih sezona ujedno najjači, gotovo pa redovno u finalima domaćih natjecanja (iznimka je samo prošli Kup u kojem su poškovke igrale protiv mladostašica).

Mladost je prva na tablici i jedina s maksimalnim učinkom, bez da su se igdje dosad i malo okliznule, ugrozila mogućnost osvajanja bodova. Jadranašice im ipak dišu ‘za vratom’ na drugom mjestu i s tek jednim porazom. Možete već i pogoditi od koga su to jedini dosad susret izgubile.

Bilo je to u Splitu od Mladosti, u 3. kolu, ali u vrlo zanimljivoj utakmici. Tada je na ulasku u zadnju četvrtinu Jadran je vodio 8:7. Utakmica je bila naglašeno izjednačena, barem prve tri dionice u kojoj je uostalom splitski sastav poveo i s dva gola razlike (8:6), dvije i pol minute do kraja četvrtine. Iskustvo i viša razina koncentracije Žabica učinila je svoje u zadnjoj četvrtini koju su mladostašice dobile glatko 3:0, te s ukupnih 10:8 riješile tu utakmicu u svoju korist.

Hoćemo li jednaku neizvjesnost gledati ove subote poslijepodne (utakmica počinje u 15.45 sati), ostaje za vidjeti. Tko je u mogućnosti izravno s tribina bazena uz Savu, a tko ne može ju promotriti i putem YouTube kanala Hrvatskog vaterpolskog saveza.

Preostala utakmica 8. kola je dubrovački susret Juga i šibenske Viktorije. Ta se utakmica igra s početkom u 16.00 sati.