Prvenstvo Hrvatske, Seniorke / 18. ožujka 2023.

PRVENSTVO HRVATSKE (žene) – Jadran slavio u Zagrebu!

Mladostašice više nisu jedini neporaženi sastav u državnom prvenstvu za seniorke. Igračice splitskog Jadrana su usred Zagreba, u derbi utakmici 8. kola pobijedile Zagrepčanke (9:8).

Sastav trenera Aljoše Kunca iz utakmice u utakmicu igra sve bolje. Ove su sezone zapravo, igračice Jadrana imale tek jedan kiks, poraz u kvalifikacijama Hrvatskog kupa od gradskih suparnica iz POŠK-a 1937, zbog čega onda i nisu igrale finale, bile u mogućnosti braniti godinu dana ranije osvojeni pokal kupa.

Ove sezone u Prvenstvu Hrvatske, Jadran je već ozbiljno zaprijetio mladostašicama u Splitu, u prvom dijelu nadmetanja kada su vodili nakon tri četvrtine, a pali u zadnjih 8 minuta. Ovog subotnjeg poslijepodneva na bazenu uz Savu, Jadran je bio sve bolji kako je vrijeme odmicalo.

Tako su mladostašice povele na početku susreta (2:0 i 3:1). No, bilo je to ujedno posljednje vodstvo domaćeg sastava, dakle još u prvoj četvrtini. Splićanke su počele lagano preuzimati kontrolu nad utakmicom, diktirati tempo, primoravati domaće igračice da one njih rezultatski ‘love’. Mladost je to još i uspijevala dok su zaostajale gol razlike, ali naviještaj slavlja jadranašica nastupio je onda kada su gošće povele s 2 gola razlike (8:6 za Jadran), šest minuta do kraja utakmice.

Ipak, domaćice su se uspjele ‘izvući’ i iz tog problema, daljinskim šutom Elene Crnički, pa onda i poravnanjem iskusne Matee Skelin dvije minute do kraja. No, samo 15-ak sekundi kasnije, gol za ispostavit će se kasnije pobjedu Jadrana, postigla je Ana Goreta, ljetošnje značajno pojačanja Jadrana pristiglo iz šibenske Viktorije.

S po 3 pogotka najbolje strijelkinje su bile Jelena Butić (Jadran) odnosno Kiara Brnetić (Mladost). Pohvale zaslužuju i obje vratarke – Latica Medvešek (Mladost, 11 obrana) odnosno Alexandra Ratković (Jadran, 9 obrana).

U drugoj utakmici 8. kola, u Gružu je Jug svladao Viktoriju iz Šibenika čime su se sada ova dva sastava bodovno izjednačila, iako je Viktoria još uvijek u boljem položaju jer ima utakmicu manje. Dubrovkinje su odigrale sjajne završne minute utakmice. Još pet i pol minuta do kraja, jugašice su vodile minimalno (6:5). Utakmica samim time posve otvorena, ali onda je uslijedila dubrovačka kanonada po šibenskom golu. Čak tri gola u nepune tri minute za velikih 9:5 Juga dvije i pol minute do kraja. Jugašice su si onda mogle dopustiti luksuz da u zadnjoj minuti prime dva gola, a da im pobjeda ipak ni na koji način ne bude ugrožena.

Podsjetimo, ranije je u Splitu, POŠK 1937 svladao Mursu iz Osijeka, 17:10.