Prvenstvo Hrvatske, Seniorke / 25. ožujka 2023.

PRVENSTVO HRVATSKE (žene) – Derbi je pripao poškovkama

Sjajna utakmica u Splitu. U posljednjem susretu 9. kola Prvenstva Hrvatske za seniorke, sastale su se gradske suparnice, drugo i trećeplasirani sastavi, POŠK 1937 i Jadran. Poškovke su napravile malo iznenađenje i slavile 8:7 (1:2, 2:3, 1:1, 4:1). Ovim porazom je Jadran na određeni način ‘anulirao’ pobjedu u derbiju proteklog kola nad Mladosti u Zagrebu, ali dobio i još snažniju konkurenciju u borbi za drugo mjesto. Zapravo, na određeni je način na dobitku cijela ženska liga koja sada ima uzbuđenje više, tri sastava koji dokazano mogu jedne druge pobijediti. Nedodirljivih više nema.

Jadranašice su inače bile na pragu pobjede, ali je POŠK 1937 sjajno odigranom posljednjom četvrtinom, točnije sa završnih pet i pol minuta nadoknadio minus od tada čak tri gola.

Jadran je počeo suvereno i malo što je moglo sluti na veliki preokret. Sastav trenera Aljoše Kunca je vodio sredinom druge dionice 5:2, a početkom treće i 6:3. Vodstvo 6:4 nakon treće četvrtine činilo se po svem viđenom, odigranom dotad, sigurnom za pobjedu Jadrana. Možda su tako i mislile igračice sastava u vodstvu, ali ne poškovke koje nisu odustajale. Pa čak niti kada je Dora Vujević (Jadran) pet i pol minuta prije kraja iz kontre pogodila za 7:4. Visoko vodstvo Jadrana.

Poškovke uzastopnim golovima Alke Lulić, Roze Pešić i Ive Rožić, dvije minute prije kraja uspijevaju poravnati na 7:7. Malo više od minutu do kraja, Nina Matošić je iz pozicijskog napada pogodila za prvo vodstvo POŠK-a 1937! Prvo, a pokazat će se i jedino, ali pobjedonosno za djevojke trenera Višeslava Sarića!