Prvenstvo Hrvatske, Seniorke / 29. siječnja 2022.

PRVENSTVO HRVATSKE (žene) – 2. kolo

U državnom prvenstvu seniorki, 2. kolo nije kompletirano budući da je šibenska utakmica Viktoria – Mladost odgođena. U preostale dvije utakmice, uvjerljivo su slavile domaće ekipe.

Riječanke bez primljenog gola 19 minuta

Na Kantridi, ali na bazenu pod balonom, Primorje EB je bez problema nadjačalo osječku Mursu. Zadnje dvije četvrtine Slavonke nisu postigle niti jedan gol. Štoviše, posljednji su pogodak na utakmici gošće postigle u 5. minuti druge četvrtine (Alka Lulić, za smanjenje na tada 10:3). Drugim riječima, Riječanke su uspješno branile i obranile svoju mrežu punih 19 minuta.

Ne bi li kuriozitet bio malo veći, primorjašice su odigrale utakmicu s ukupno samo 11 igračica ili tri manje u rotaciji. Nije se baš osjetilo kako u igri, tako još manje u rezultatu.

Jadranu poljudski derbi

Derbi, barem u gradskim okvirima, odigran je na Poljudu. U Splitu su se ‘sudarila’ dva domaća sastava, Jadran i POŠK 1937. Pobjednice Kupa su se iskazale dvostruko boljima, što je iskazano i kroz omjer golova. Iako, nije u početku bilo baš tako jednostavno. Štoviše, dvije četvrtine su dobile jadranašice, dvije poškovke što je statistički točno, ali je i primjer kako statistika ponekad može zavarati.

Naime, te dvije četvrtine koje su dobile igračice POŠK-a 1937 su bile ostvarene sa samo golom prednosti, za razliku od Jadrana koji kada dobiva onda i ‘gazi’. Druga dionica 6:1, zadnja 4:0.  Kod Jadrana je najpreciznija bila Ivana Butić sa 6 golova, iako joj je vrlo blizu na suprotnoj strani, dakako Iva Rožić s 5 pogodaka.