Prvenstvo Hrvatske / 9. travnja 2022.

PRVENSTVO HRVATSKE – Zadrani dobili prvu za 9. mjesto

Zadrani su u svom Višnjiku pobijedili poškovce u prvoj utakmici za 9. mjesto u Prvenstvu Hrvatske. No, pitanje je mogu li biti baš posve sretni ‘iščupanom’ minimalnom pobjedom u doslovno posljednjim sekundama protiv momčadi koja je u Zadar stigla s ukupno tek 9 igrača. Nešto što je gotovo pa cijele sezone boljka POŠK-a u ovosezonskim gostovanjima.

Utakmica je uglavnom bila izjednačena, s tim da je POŠK u dva navrata imao dva gola prednosti (5:3 za Splićane pred kraj druge četvrtine), te 10:8 odnosno 11:9 (samo četiri minute prije kraja). Zadrani su se ipak uspjeli izvući iz nevolje, poravnati (11:11) dvije i pol minute prije kraja, da bi gol za pobjedu Zadru 1952 donio Petar Eškinja 9 sekundi prije kraja. Ostaje samo pitanje hoće li taj jedan gol prednosti biti dovoljan Zadranima uoči uzvrata sljedećeg tjedna u poljudskom bazenu.