Prvenstvo Hrvatske, Seniorke, Vijesti / 24. travnja 2021.

PRVENSTVO HRVATSKE (ž) Uvjerljive Žabice i Šibenčanke

U skladu s imenom svojeg kluba, Šibenčanke se pobjedonosno vraćaju iz Slavonije. U Vukovaru su uvjerljivo, po očekivanju, svladale najslabiji sastav lige, osječku Mursu. Ekipa koju u biti čine igračice iz Osijeka i Slavonskog Broda ostavljene su na minu 12 golova. Gotovo pa polovicu golova gošće su postigle već u prvoj četvrtini koju su dobile 7:0. Ana Goreta sa 7 golova, najučinkovitija je u sastavu Viktorije. Valja ipak izdvojiti i mladu Brođanku, reprezentativku Riu Glas koja igra pod kapicom Murse (inače je članica Marsonije) i koja je postigla čak 5 od ukupno 7 golova Slavonki.

U Zagrebu su pak mladostašice bile uvjerljive protiv Splićanki iz POŠK-a 1937. Gošće su u svakoj četvrtini postigle po jedan pogodak, što je kada se igra protiv Žabica daleko od minimuma šansi za malo veću nadu u mogući uspjeh. No, kada u jednoj četvrtini primite čak 6 pogodaka, koliko je Mladost dala suparnicama u drugoj dionici, tada je tako jasno da sva tri boda ostaju u Zagrebu.