Prvenstvo Hrvatske, Seniorke, Vijesti / 15. travnja 2021.

PRVENSTVO HRVATSKE (ž): Poraz Šibenčanki u Splitu

Splitskim susretom POŠK-a 1937 i šibenske Viktorije, kompletirano je 7. kolo Prvenstva Hrvatske za seniorke. Ova je utakmica bila planirana prije tri tjedna, ali je zbog koronavirusa odgođena za minulu srijedu.

Bila je to utakmica sredine tablice, trećeplasirane Splićanke protiv prvih im pratiteljica iz Šibenika. Uoči utakmice su ih dijelila samo tri boda, no nakon poljudske četiri četvrtine bodovna se razlika udvostručila. Postoji pomalo otrcala i više zafrkantska sportska uzrečica u maniri novinarskih ne odveć maštovitih izvješća, a koja počinje -“Iako su gosti poveli 1:0…”. Nastavak slutite. Sastav koji je poveo u tako intoniranoj rečenici, na kraju bi u pravilu ostao ‘kratkih rukava’. Tako je bilo i u ovom slučaju.

Viktoria je povela 1:0 (Ana Goreta), ali to je bio jedini svijetli trenutak u igri šibenskog sastava. Do kraja prve četvrtine je na semaforu već svijetlilo 4:1 za domaće igračice, početkom druge dionice i 5:1. Najviše što su gošće još uspjele bilo je, pred kraj druge četvrtine, stići na 2 gola zaostatka (6:4).

U redovima pobjednica najbolja pojedinka s 5 pogodaka bila je Karla Srdanović s 5 golova, dok je kod poraženih najpreciznija bila Ana Goreta s 4 gola.