Prvenstvo Hrvatske, Seniorke / 17. travnja 2021.

PRVENSTVO HRVATSKE (ž) Čak 12 golova Domine Butić

Najuzbudljivije je u 8. kolu Prvenstva Hrvatske za seniorke bilo na Kantridi. Ondje su Splićanke iz sastava POŠK-a 1937 u zadnjoj četvrtini ‘iščupale’ pobjedu nad Primorje EB. Riječanke su cijelim tijekom susreta bile u vodstvu, izuzmemo li manje od dvije minute početkom druge dionice u kojima su Splićanke kratko vodile 3:2.

U zadnju četvrtinu, golom Aurore Stipanov, Primorje EB je čak povelo s dva gola razlike (6:4), ali u minutu i pol su Splićanke uspjele izjednačiti, da bi malo više pod minutu i pol do kraja gošće potpuno preokrenule u svoju korist (8:6 za POŠK 1937). Leona Janković je smanjila za domaće minutu i pol do kraja, ali se rezultat više nije mijenjao.

Prvakinje države, igračice zagrebačke Mladosti u Šibeniku su svladale domaću Viktoriju kod koje se šutevima istaknula Ana Goreta. Uputila je čak 14 udaraca, ali su samo 4 pogodila cilj. Kod Mladosti su najbolje strijelkinje bile s po 3 pogotka Dora Kangler i Nina Medić.

Revija golova, ali sukladno očekivanom, dogodila se u Splitu gdje su jadranašice imale pucački trening protiv osječke Murse. U 32 minute su postigle 31 gol, s tim da je Domina Butić postigla pomalo nevjerojatnih 12 golova.