Prvenstvo Hrvatske / 20. listopada 2022.

PRVENSTVO HRVATSKE – Uvjerljiva pobjeda Mladosti

U zaostaloj utakmici 2. kola državnog prvenstva, mladostaši čak i ne u najjačem sastavu nisu imali baš puno problema (u biti ga nisu imali uopće) protiv Korčulana – 18:7. Mladost je zaigrala bez prvog vratara Jerka Jurline, zbog povišene temperature nije bilo niti osječkog ljevaka Davida Mijića, ali tomu unatoč završilo je +11 za domaćina.

Prvi su pogodak gosti postigli u zadnjoj minuti druge četvrtine, ali dotad je već bilo 5:0 za Zagrepčane u čijim su se redovima u strijelce upisali gotovo pa svi igrači. Nisu tek obojica vratara u ovom susretu, Eugen Sunara i Jakov Ćosić, te centar Sandro Adeišvili odnosno Ivan Vrbnjak.

Mladostašima je ovo poslužila točno prema najavama, samo kao uvertira pred kvalifikacijski turnir Hrvatskog kupa koji u petak starta na njihovom bazenu uz Savu.