Prvenstvo Hrvatske / 3. lipnja 2022.

PRVENSTVO HRVATSKE (seniorke) – Večeras druga finalna utakmica (stream od 18.00 sati)

Večeras se možda spušta zastor 22. Prvenstva Hrvatske za seniorke. S naglaskom na možda jer postoji i opcija produžetka finalne serije. Ona kod žena nije tako dugačka kao kod muškaraca (igra se do druge pobjede), ali ova sezona ipak odiše i određenom dozom neizvjesnosti. Počev od već poznatog podatka da su jadranašice u prosincu prošle godine iznenadile mladostašice usred Zagreba i osvojile Kup. Sada im Zagrepčanke pod svaku cijenu žele ‘vratiti’, odnosno okončati natjecateljsku godinu s najvrednijim trofejom.

U tom su pogledu došle na pola puta. Naime, Mladost je pobijedila u prvoj utakmici prije tjedan dana, ali tek u zadnjoj četvrtini. Bilo je na koncu 6:4, ali nakon tri četvrtine posve otvoreno (4:4).

Procjenjujemo to na određeni način, porazu unatoč, uspjehom Splićanki koje su u metropolu stigle bitno oslabljene. Bez Dore Vujević i Ivane Butić. A sada…

Sada su obje u ekipi, kompletni smo. I Ivana nam je počela trenirati. Nije na 100%, ali čim je ona tu, odmah je sve drukčije i za cijelu ekipu

– veli Aljoša Kunac, trener vaterpolistica Jadrana.

Pojasnio je strateg Splićanki i formulu neizvjesne utakmice u Zagrebu.

Zatvorili smo im kontru, to je ono najbitnije. Znali smo da zaustavljanjem njihovog protunapada, bitno otežavamo napad Mladosti. Držale su se djevojke koliko su mogle, a na kraju je malo umor, ponešto pad koncentracije, nemogućnost držanja tog tempa odlučio. Jasno, to je bila jedna utakmica, ne mora to ništa značiti za drugu. Mi ćemo dati sve od sebe da ponovo dođemo u Zagreb odnosno osiguramo ‘majstoricu’.

Podsjetimo, kao i u muškoj konkurenciji, i seniorke u doigravanju igraju svaku utakmicu do pobjede (mogući su dakle i peterci u slučaju neodlučenog rezultata nakon 32. minute). Pobijedi li Jadran, neovisno rezultatu, igrala bi se treća utakmica u Zagrebu, u srijedu, 8. lipnja.

U taboru mladostašica ni ne razmišljaju o trećoj utakmici, već naslov prvakinja žele proslaviti u Splitu.

To je ideja, jasno, a vjerujem da smo za to i spremne

– napominje trenerica Mladosti, Mia Šimunić.

Istina je da je Jadran odigrao jako dobru obranu u prvoj utakmici. Što se naših kontri tiče, imali smo samo jednu i nju smo završili golom. Međutim, mislim da su oba sastava i obje vratarke odigrale sjajnu obranu. Zato mislim da će u Splitu pobijediti onaj sastav koji će se bolji snaći u napadu. U Zagrebu smo to bile mi, a vjerujem da će tako biti i sada.

Utakmica Jadran – Mladost počinje u splitskom bazenu na Poljudu u 18.00 sati, a domaći je klub osigurao i tzv. stream-prijenos u kojem će onda svi pratitelji ženskog vaterpola u nas imati mogućnost uživati u možda presudnom dvoboju za trofej.

Na Kantridi borba za broncu

Malo prije finala u Splitu, od 16.00 sati će se u Rijeci odigrati i druga utakmica nadmetanja za treće mjesto ili broncu u državnom prvenstvu. Sudimo li po prvoj utakmici u Splitu, možemo se nadati borbi za svaki kubik bazena, za svaku loptu do posljednje sekunde.

U Splitu je naime POŠK 1937 svladao Primorje EB petercima (14:12), ali nakon velikog preokreta Splićanki. Primorje EB je naime prvu četvrtinu dobio čak 5:0, u poluvremenu su vodile 6:1, a nakon treće četvrtine 7:3, da bi u furioznih zadnjih osam minuta poškovke uspjele izjednačiti i odvesti utakmicu do peteraca. Čeka li nas slična drama i na Kantridi?