Prvenstvo Hrvatske, Seniorke / 11. ožujka 2023.

PRVENSTVO HRVATSKE (seniorke) – Sažetak 7. kola

U subotnje je prijepodne odigrano cjelovito 7. kolo prvenstvenog nadmetanja seniorki. Kako smo najavljivali, a što nije bilo teško za predvidjeti, bez ikakvih iznenađenja. Daleko je najviše pogodaka viđeno u poljudskom bazenu, u susretu Jadrana i Murse.

Ako je suditi po rezultatu, (31:6) za domaće, jadranašice su izgleda imale malo jači pucački trening u kojem se najviše istaknula Jelena Butić s 8 golova.

Mladostašice su bile također raspoložene u Šibeniku gdje su Viktoriju ostavile na 12 golova minusa, (17:5). Golovima je ovdje prednjačila Nina Medić – 6 pogodaka.

U Splitu je odigrana i još jedna utakmica. Domaći POŠK 1937 je nadvisio Jug, (9:5). Dubrovkinje u prvoj i trećoj četvrtini, dakle matematički u pola utakmice nisu postigle pogodak, pa je bilo i teško očekivati nešto drukčije osim ovakvog ishoda.

U subotnje poslijepodne je u Splitu odigrana i još jedna prvenstvena utakmica u seniorskoj konkurenciji, ali 8. kola. Susreli su s POŠK 1937 i Mursa iz Osijeka i slavile su – gošće, ali… U ovoj su utakmici to bile poškovke. Naime, zamjenom domaćinstva, Mursa je službeno bila domaća ekipa. To nije Slavonkama puno pripomoglo.

Sve je bilo odlučeno nakon prve četvrtine koju su Splićanke dobile 6:0, sredinom druge je bilo i 8:0. Ipak, ostaju dvije utjehe za Slavonke. Jednu su četvrtinu uspjele dobiti, treću dionicu s 4:2, a Melissa Čigir s 5 golova je najbolja strijelkinja cijele utakmice.

PRVENSTVO HRVATSKE (seniorke) – Uvjerljive mladostašice

U nedjelju je na rasporedu bila za odigrati unaprijed i još jedna utakmica državnog prvenstva seniorki. Nakon što su u subotu Mursa i POŠK 1937 odigrale susret 8. kola u Splitu, dan kasnije su od podneva u Dubrovniku igrali Jug i Mladost. Bila je to utakmica 9. kola.

Pripomenemo li da su jugašice prvi i jedini pogodak u prve tri četvrtine postigle tek u 24. minuti ili 36 sekundi prije kraja te dionice, s tim da je tada već bilo 10:0 za gošće, onda smo dosta naveli. Mladost je na koncu slavila 16:3. Najviše je golova postigla Nina Medić – 4.