Prvenstvo Hrvatske, Seniorke / 20. ožujka 2021.

PRVENSTVO HRVATSKE, SENIORKE – Remi Mladosti i Jadrana

Derbi je ispunio očekivanja. Sučeljavanje dva najbolja sastava u državi ponovo je, kao i u posljednjem finalu nacionalnog kupa, oduševilo prije svega neizvjesnošću.

Nakon 6 uzastopnih pobjeda, vrlo glatkih i uvjerljivih, prvakinje Hrvatske odnosno igračice Mladosti prvi su puta bazen napustile bez punog ‘ulova’. Iako, ako dometnemo da su pogotkom Kiare Brnetić samo 10 sekundi prije kraja utakmice poravnale, a to znači i spasile se poraza, onda ih je vjerojatno i taj bod u konačnici obradovao.

Jasno da su i opet u prvom planu kod jadranašica bile sestre Butić. Domina je bila prvo ime utakmice s čak 6 golova, dok je Jelena pridodala 4. Nikako ne valja zaboraviti ni Ivanu koja je dala 1, pa tako znači da su sestre Butić postigle zajedno čak 11 od ukupno 14 pogodaka gošći.

Kada je Emmi Miljković početkom utakmice pogodila za vodstvo žabica 1:0, malo je komu moglo pasti na pamet da će to biti ne samo prvo, već i jedino vodstvo Zagrepčanki!? Upravo se to i dogodilo.

Jadranašice rasplivane, uporne, s očito vidljivo dobrom pripremom utakmice već su do konca prve četvrtine preokrenuli do 2:1 u svoju korist. Vodstvo više nisu ispuštale iz ruku, a najviše što su ‘dopuštale’ bila su izjednačenja. Splićanke su uglavnom vodile tek minimalno, iako bilježimo u tri navrata i plus dva za Jadran (6:4, 8:6 i 13:11). Samo pola minute do kraja, Domina Butić je iz napada s igračicom više pogodila za prednost 14:13 i doista su sekunde dijelile Splićanke do pobjede.

Paula Batinović tada čini prekršaj odnosno dobiva osobnu pogrešku, trenerica domaćih igračica Mia Šimunić je zatražila minutu odmora u kojoj je ‘skrojena’ akcija za izjednačujući gol boda vrijedan, djelo Kiare Brnetić, 10 sekundi prije kraja.

U svakom slučaju, djevojke oba sastava zajedno sa svojim stručnim stožerima zaslužuju pohvale za neizvjesnu i dramatičnu utakmicu dostojnu nacionalnog derbija.