Prvenstvo Hrvatske / 11. lipnja 2022.

PRVENSTVO HRVATSKE (seniorke) – Majstorica za broncu

Prvoligaška klupska sezona 2021./22. u Hrvatskoj se zatvara tek danas. Naime, iako imamo već prvaka Hrvatske (Jug Adriatic osiguranje), jednako kao i prvakinje države (Mladost), ostalo je otvoreno još jedno pitanje. Tko je treća ženska ekipa u Hrvatskoj?

Odgovor će ponuditi večerašnja utakmica u Splitu, gdje se u poljudskom bazenu u odlučujućem, trećem susretu za brončanu medalju sastaju POŠK 1937 i Primorje EB. Prve dvije utakmice sugeriraju borbu do zadnje sekunde. Podsjetimo, u prvoj su utakmici na Poljudu, poškovke slavile boljim izvođenjem peteraca (14:12) , do kojih su došli ‘ludom’ završnicom u četvrtoj četvrtini koju su Splićanke dobile 6:2.

U drugoj utakmici na Kantridi, prije tjedan dana, slavilo je Primorje EB, s golom razlike (7:6), a pobjedonosni gol je postignut minutu i pol prije kraja susreta.

U ligaškom dijelu natjecanja je POŠK 1937 pobijedio u Rijeci 11:10, dok je jedino u Splitu, utakmica  9. kola rezultatski odskakala od ostalih susreta ova dva sastava. Tada su naime poškovke pobijedile čak 13:3. No, tu utakmicu gotovo pa ne računamo. Ostale ukupno tri, od toga dvije za treće mjesto, su pravo mjerilo odnosa kvalitete ove dvije ekipe. Izjednačene, ravnopravne, podjednake kvalitete, pa stoga i ne čudi da večeras u poljudskom bazenu igraju majstoricu.