Prvenstvo Hrvatske / 23. ožujka 2022.

PRVENSTVO HRVATSKE (seniorke) – Lagana pobjeda poškovki

U Splitu je odigrana zaostala utakmica Prvenstva Hrvatske za žene, sraz još iz 6. kola. Domaće igračice POŠK-a 1937 sve su praktički riješile već u prvoj četvrtini protiv šibenske Viktorije.

Čak 7:2 nakon prvih osam minuta za domaće igračice razriješilo je i najmanju sumnju gdje ostaju ili odlaze bodovi. Do sredine druge četvrtine je prednost još malo povećan (8:2). Iva Rožić kod pobjednica, odnosno Ana Goreta kod gošći bile su s po 4 gola najopasnije igračice svojih sastava.

Ovom pobjedom je POŠK 1937 došao na samo 3 boda zaostatka za drugoplasiranim Jadranom, jedino što već sljedeće kolo može tu bodovnu razliku ponovo uvećati. Jadranašice će naime ugostiti najslabiji sastav, osječku Mursu, dok će poškovke u goste Mladosti u Zagreb. No, to je već priča za nadolazeći vikend.