Prvenstvo Hrvatske / 12. studenoga 2022.

PRVENSTVO HRVATSKE (seniori) – Sažetak 5. kola

Nakon dvije utakmice odigrane u petak u Dubrovniku odnosno Rijeci, novim trima susretima je dovršeno peto prvenstveno kolo seniora.

Solarisovo drugo poluvrijeme

U derbiju kola, Solaris je u Splitu svladao domaći Mornar BS koji je bio značajno oslabljen neigranjem Duje Akrapa, svojeg možda i najboljeg igrača. No, najavljivani derbi nije razočarao i malo više od pola utakmice je odisao neizvjesnošću karakterističnom za dvoboje ovih momčadi.

Potpuno izjednačen, a takav rezultat je i vrijedio sve do sredine treće četvrtine (6:6). Tada kod domaćina treću osobnu dobiva Gudurić (ne tvrdimo da je to razlog poraza domaćina, ali jest manjak igrača u rotaciji), a Šibenčani postižu golove kao na traci. Brzopotezno. Do kraja te dionice, dvaput uzastopno Noa Burburan (jedan iz peterca), te Domagoj Butić, odvode Šibenčane do prednosti 9:6 uoči zadnje četvrtine. U posljednjoj dionici prvo je slijedilo duže razdoblje bez gola, da bi točno četiri minute prije kraja Karlo Kreković postigao pogodak za 4 gola ‘viška’ u korist Sunčanih. Tu se ‘filmska klapa’ ove utakmice spustila. Bodovi su otišli u Krešimirov grad.

Druga pobjeda Medvjeda

U prvom splitskom ogledu (prije mini-derbija kola Mornara BS i Solarisa), gosti iz Zagreba su ostvarili i drugu prvenstvenu pobjedu. Točnije, Medveščak je potopio nadu poškovaca da bi možda mogli uz najveći napor pričiniti veće probleme, konkurirati barem za bod.

U utakmici s dosuđene čak 34 osobne pogreške, veće je probleme zbog toga imao Medveščak pri kraju susreta. Naime, iz spomenutog su razloga Zagrepčani prijevremeno ostali bez čak četvorice igrača (Ljepava, Šimunović, Brčić i Miljak). Bilo je to krajem treće i početkom zadnje četvrtine, što su onda iskoristili maksimalno koliko su mogli igrači POŠK-a dobivši zadnju dionicu čak 7:3. Ipak, koliko god to bilo uvjerljivo, nije bilo dostatno za sustizanje dotad velike prednosti Medveščaka. Nakon tri četvrtine bilo je 11:5, a u prvoj minuti zadnje četvrtine 12:6 za goste iz Zagreba.

Luka Vukić s POŠK-ove strane, te Bojan Car iz Medveščaka s po 4 su gola bili prvi strijelci utakmice.

Mladost lako preko Zadra

I druga je zagrebačka momčad koja je ove subote gostovala u Dalmaciji, odnijela pun bodovni plijen u metropolu. Doduše, ništa drugo se nije niti dalo za očekivati u susretu posljednjeg na tablici, domaćeg Zadra 1952 i momčadi iz gornjeg doma, Mladosti. Već nakon prve četvrtine je bilo 6:2 za Mladost koja je k tomu odigrala utakmicu u kombiniranom sastavu odnosno s nekoliko juniora (Huljev, J. Bušić, Rogulj). I takvi su dakako prejaki za Zadrane koji su jedini i nakon pet odigranih kola bez i jednog boda.

U momčadi Mladosti samo mladi Rogulj nije postigao gol, iako su mu suigrači bili čak podarili i izvođenje kaznenog udarca.