Prvenstvo Hrvatske, Seniori / 3. prosinca 2022.

PRVENSTVO HRVATSKE – Sažetak 7. kola (subota)

Mladostaši u završnici do 3 boda

Zagrebački su vaterpolisti uspjeli u Splitu i treći put ove sezone, u tri različita natjecanja (Kup Hrvatske, Premier liga i Prvenstvo Hrvatske) ubilježiti i treću pobjedu nad Mornarom BS, ali ovog puta nemjerljivo teže, nego u prijašnja dva navrata. Istina, treneru Borisu Pavloviću se ponovo na raspolaganje vratio Duje Akrap što je za Mornar BS velik dobitak, ali čak i unatoč tomu se očekivao lakši posao Žabaca.

Uostalom, prve dvije i pol četvrtine je to donekle i izgledalo, odnosno odvijalo se u tom smjeru. Mladost je malo manje od šest minuta do kraja treće dionice vodila komotno (8:5), a onda… ‘Nestali’ su gosti, a ‘zapeli’ iz sve snage domaćini i s 4 uzastopna pogotka (Bušelić – peterac, Uvodić, D. Akrap i Buzdovačić) preokrenuli rezultat u svoju korist – 9:8 za Mornar BS! Sedam sekundi do kraja četvrtine, kapetan Zagrepčana Marko Jelača je pogodio za poravnanje, rezultat 9:9 kojim se ušlo u zadnju četvrtinu.

U njoj su se nastavili problemi za momčad trenera Bajića. Ponovo je na sceni Duje Akrap, pogađa za 10:9, a do kraja šest minuta. Sada su se mladostaši ‘uozbiljili’, te golovima Rakovca, Hercega, Gluhaića i Mijića u četiri minute ili samo dvije minute do kraja preokrenuli u plus 3 u svoju korist (13:10 za Mladost). Ovolika prednost u malo preostalog vremena bilo je dostatno gostima za pobjedu.

Prva pobjeda POŠK-a

U Višnjiku drama do posljednjih sekundi, neizvjesnost koja je parala zrakom, sve u skladu s očekivanjima i najavama uoči utakmice. Dvoboj Zadra 1952 i POŠK-a, dvije momčadi sličnih karakteristika i kvalitete, a u konačnici do ovog kola i dvije posljednje momčadi na ljestvici.

Utakmica je bila baš u tom stilu. Potpuno izjednačena, ravnopravna, izjednačena. Igra ‘gol za gol’. Samo je u jednom kratkom trenutku, sredinom druge četvrtine, jedna momčad imala prednost veću od gola razlike (4:2 za Zadrane). Sve ostalo vrijeme po jedan razlike, malo za Splićane, pa za Zadrane, pa egal.

Pogodak odluke, za prvu pobjedu i tri boda POŠK-a, postigao je 17 sekundi prije kraja Eugen Tonković, (8:9).

Medvjedi kao lagan plijen Gospara

U prvoj od ukupno tri subotnje utakmice 7. kola državnog prvenstva, Jug Adriatic osiguranje je i bez najjače moguće postave, bez puno problema svladao goste iz Zagreba, momčad Medveščaka. Jugaši su naime igrali ovu utakmicu bez Jokovića, Fatovića, Burđeleza i Mozare koje je trener Vjekoslav Kobešćak odmarao. Trebat će mu što više spremnih za sljedeći tjedan u Zagrebu i Final Four Hrvatskog kupa. Umjesto spomenutih, za Dubrovčane su zaigrali mladići, mahom juniori poput Brune Đuha, Josipa Tolje, Hrvoje Zvona i ljetos pristiglog, novog igrača, također mladog Haruna Kazagića