Prvenstvo Hrvatske, Seniori / 13. ožujka 2021.

PRVENSTVO HRVATSKE – Sažetak 13. kola

Kolo je obilježio primarno derbi uz Savu kojem smo dali izdvojeni tretman, pa stoga pripomenimo da je od ostalih subotnjih parova najveću pozornost izazivao riječki sraz Primorja EB i Solarisa. Dvoboj izravnih pretendenata na 4. mjesto uoči doigravanja, sraz momčadi koje se nadmeću od početka sezone (počev još od kvalifikacija za Hrvatski kup), a utakmica je i dodatno dobila na draži nakon pobjede Solarisa minulog četvrtka protiv Juga AO.

Na Kantridi međutim primorjaši teško ikome prepuštaju bodove. Mogu možda jugašima, mladostašima ili jadranašima, ali tu očito priča završava. Dokazali su to Sunčanima u svojem bazenu, iako ne baš jednostavno. Drugim riječima, utakmica je bila ‘otvorena’ do pred sam kraj. U potpuno izjednačenom susretu u kojem su se momčadi izmjenjivale u prednosti, Primorje EB je prvi put osjetnije povelo pet i pol minuta prije kraja, kada je Bojan Car pogodio iz peterca za 10:7. Isti je igrač, malo manje od dvije minute prije konca potvrdio pobjedu golom za u tom trenutku 11:7.

Realizacija igrača više oba sastava nije baš bila na najvišoj razini, ako je suditi po službenoj statistici. Za domaćina samo 36% (5-14), a gosti još upola slabije, 17% (2-12). Antun Goreta se ponovo iskazao kao silno veliko pojačanja Šibenčana. Drugu utakmicu uzastopno je završio s pokerom pogodaka odnosno 4 gola.

U splitskom derbiju, koji je to bio ipak samo na papiru odnosno temeljem činjenice da su suparnici iz istog grada, Jadran je ‘hladno preveslao’ Mornar BS ostavivši ih na koncu na 10 golova zaostatka. Samo dvojica jadranaša zajedno su postigli više golova nego cijeli Mornar BS – kapetan Jadrana Anđelo Šetka odnosno centar Antonio Dužević. Obojica po 5 pogodaka.

U Ligi za ostanak, odigrana je tek jedna utakmica, a završila je predvidljivo. Na Korčuli je KPK pobijedio Zadar 1952 kojima je to u 12. utakmici i 12. poraz. Pa, da sve bude u skladu s tom brojkom, i gol-razlika je na koncu bila +12 za sastav trenera Mustura.