Prvenstvo Hrvatske / 20. travnja 2022.

PRVENSTVO HRVATSKE – Riječani ‘pokorili’ Korčulu

Primorje EB je i u trećem susretu s korčulanskim KPK ove sezone u Prvenstvu Hrvatske, a drugom u gostima, ponovo ili treći put slavilo. Momčad trenera Igora Hinića je uvjerljivo pobijedila u prvoj utakmici poretka od 5. do 8. mjesta, a pobjeda je praktički osigurana već nakon prvih 16 minuta igre.

Samo prvih 6 minuta je domaćin odolijevao odnosno bio ravnopravan gostu, do 3:3 pa i 3:4 za Riječane. Zadnje dvije minute prve dionice su Brubnjak i Vuković navijestili Korčulanima ono što ih je čekalo u drugoj četvrtini. U bazenu, skoro pa samo jedna momčad, a onda i ne treba čuditi pogled na semafor na kojem je nakon druge četvrtine stajalo velikih 6 razlike za gostujući sastav (11:5 za Primorje EB). Sjajnu je realizacijski gledano utakmicu odigrao Tin Brubnjak s 5 golova.

Uzvratnu će utakmicu Primorje i KPK odigrati u ponedjeljak, 25. travnja u Rijeci.