Prvenstvo Hrvatske / 28. siječnja 2022.

Prvenstvo Hrvatske: Rezultati 9. kola

Mladost  se pobjedom oprostila od Marcelića

Primorjaši su bili oslabljeni za centra Roka Jurišića, ali neovisno tomu igra Riječana je ipak malo ispod očekivane razine. Mladost je izrazito lagano odnosno nadmoćno pobijedila sastav trenera Igora Hinića. Neki podaci govore dovoljno sami za sebe.

Gosti su prvi gol postigli tek u 10. minuti (Čubranić za 3:1). Prvi put su napad s igračem više realizirali tek pred kraj treće četvrtine i to je u tom trenutku bila realizacija 1-4. Statistički, makar nedovoljno precizno 1-5, stoga jer su u jednom navratu primorjaši imali i dvojicu igrača više. Svejedno nisu postigli pogodak. Istodobno, mladostaši su igrali čvrstu, discipliniranu, ali ne i grubu obranu. Uostalom, prvi su prekršaj za isključenje napravili tek tijekom treće dionice. Mladostašima smo nabrojali najmanje 5 blokova, uz ogradu kako nam je vjerojatno koja i ‘pobjegla’.

Makar, bilo je i raspoloženih Riječana u bazenu, samo… pod kapicom Mladosti. Dario Rakovac je bio strijelac prva dva gola na utakmici, a dosta brzo mu se pridružio i Ivan Vrbnjak.

Poseban trenutak utakmice bio je ipak kraj treće četvrtine kada je između vratnica kod domaćina uplivao Jerko Jurlina, a to je bio čas kada se od kapice zagrebačkog sastava oprostio njihov kapetan, reprezentativac Ivan Marcelić koji će karijeru nastaviti u splitskom Jadranu. Riječ je o prelasku koji se događa u posljednjim danima prijelaznog roka i o kojem se u vaterpolskim kuloarima pričalo zadnjih dana.

Najbrža pobjeda Šibenčana

Utakmica koja sigurno spada u jednu od najlakše i najbrže ostvarenih pobjeda šibenskih vaterpolista u dosadašnjem dijelu ovosezonskog Prvenstva Hrvatske. Šibenčani su slavili sa 16 razlike, jednako kao i u 5. kolu kada su svladali POŠK istovjetnom gol-razlikom (23:7), jedino što ostaje dojam da je ova pobjeda čak i brže ostvarena. Odnosno utakmica je trajala i manje od 60 minuta, što je ipak poprilična rijetkost.

Ujedno, gosti s Korčule su u Krešimirov grad doputovali sa samo 11 igrača, što je samo olakšalo put Mareljinim igračima do nova tri boda. Najbolji strijelci za Solaris s po 4 gola bili su Antun Goreta, Petar Čondić Kadmenović i Jerko Penava.