Prvenstvo Hrvatske / 13. studenoga 2021.

Prvenstvo Hrvatske: Rezultati 6. kola

PH – Pobjeda Mladosti u derbiju

U derbiju 6. kola državnog prvenstva, praktički utakmici momčadi koje se nominalno i kako stvari zasad stoje, bore za treće mjesto u prvenstvu, Mladost je svladala Solaris u Šibeniku. Primarno zahvaljujući odlično odigranoj završnici treće, kao i cijeloj zadnjoj četvrtini igrača gostujuće momčadi.
Utakmica je naime bila iznimno izjednačena, rezultatski neizvjesna, upravo onakva kakva je i bila za očekivati. Mladost još uvijek bez svojeg kapetana i prvog vratara, Ivana Marcelića, ali s povratnikom u sastav u odnosu na utakmicu u Palermu, ruskim centrom Pliskevičem. Zagrepčani su veći dio utakmice, a posebno u završnoj četvrtini zapriječili dodavanje domaćina na svojeg centra, dok je Solaris u trenucima jačeg rezultatskog minusa, logično zaigrao kombinaciju presinga i zonskog presinga.
Mladost je većim dijelom susreta vodila, ali prvo osjetnije vodstvo je uslijedilo u zadnjoj četvrtini. Prvo Lazić za 9:6 u prvom napadu zadnje dionice, nakon čega je Solaris uspio smanjiti, manje od dvije minute do kraja na minimalan zaostatak (10:9 za Mladost). U sljedećem napadu je uslijedila odluka. Dosuđen je peterac za Žapce koji je, točno minutu i 23 sekunde prije kraja Franko Lazić pretvorio u gol za vodstvo, a brzo će se ispostaviti i pobjedu, 11:9.

Snimku utakmice možete pogledati na linku ispod.

PH – Jugaši do 6. pobjede

Koliko utakmica u dosadašnjem dijelu državnog prvenstva, toliko i pobjeda imaju aktualni doprvaci, igrači Jug Adriatic osiguranja. U petak navečer, u prvoj utakmici 6. kola, domaćin je bez imalo problema uknjižio nova tri boda, odigravši jednu gotovo pa za njih lakšu trening-utakmicu. Nakon tri minute igre u drugoj četvrtini već je bilo 7:1, u poluvremenu 10:3, a onda u trećoj četvrtini još malo ‘dizanja’ tempa i stege u obrani. Tu četvrtinu je Jug Adriatic osiguranje okončao 4:0 u svoju korist ili ukupno 14:3.

U momčadi domaćina nije bilo Stylianosa Argyropoulosa koji još uvijek očito nije potpuno izliječio ozljedu, premda se to očito u igri, odnosno rezultatu i nije zamijetilo. Dubrovčani su imali i čak pet kaznenih udaraca i svih pet su realizirali, za razliku od mornarevaca koji svoj jedini nisu pretvorili u pogodak. Šut Luke Penave obranio je vratar Toni Popadić.

Valja pripomenuti da je trener Vrdoljak imao vrlo velikih problema sa sastavljanjem momčadi, u Dubrovnik je uostalom i doputovao sa samo 13 igrača…

PH – Primorjaši suvereni protiv Medvjeda

Vjerojatno je slaba utjeha gostima iz Zagreba da su oni prvi postigli gol u utakmici koja je inače baš pogocima obilovala. Nakon tih početnih 1:0 za Medveščak, domaćin je brzinski reagirao s četiri uzastopna pogotka (dvaput Roko Jurišić, te po jednom Roko Vuković i Tin Brubnjak). To je dakle nakon nepunih pet minuta igre bilo 4:1 za Primorje EB, koje je od tada praktički samo lagano podizalo prednost u odnosu na suparnika. Već je u poluvremenu bilo dvostruko više riječkih nego zagrebačkih golova (12:6), te je mlada momčad trenera Igora Hinića načelno rutinski privela utakmicu kraju koji je željen za domaćina.

PH – Jadran uvjerljiv u Višnjiku

Nerijetko se kaže kako ‘jedna slika govori više od tisuću riječi’. U sportu ima situacija i kada samo goli rezultat kazuje više od 1.000 riječi. Zadarska utakmica je jedna od takvih. Jadran koji je u Višnjik došao bez prve dvojice vratara (Anić i Podrug), kapetana (Šetka), centra (Dobud) i jednog braniča (Čagalj), te s podosta nadarenih igrača iz vlastitog podmlatka, još je uvijek ‘debelo’ jači od Zadra 1952.