Prvenstvo Hrvatske / 26. listopada 2022.

PRVENSTVO HRVATSKE – Prva pobjeda mornarevaca

Dalo se tako za predvidjeti i prije utakmice. Bodovi, sva tri ostala su na Poljudu odnosno u splitskom Mornaru BS. Momčadi trenera Borisa Pavlovića je ovo ujedno i prva ovosezonska pobjeda u državnom prvenstvu.

Ona je pak, mislimo na pobjedu, i definitivno osigurana vrlo brzo. U biti, već u prvoj četvrtini. Rezultat 7:1 nakon prvih osam minuta daje nam za sugerirati da je to točno. Kada su onda još k tomu slijedila daljnje dvije četvrtine u kojima Zadrani nisu postigli niti jedan gol (13:1 nakon tri četvrtine, a bilo je i 16:1, šest minuta prije kraja utakmice), svaka daljnja riječ bi bila riječ previše. Osim konačne ‘igre brojki’ – 20:3, uvjerljiva pobjeda Mornara BS protiv Zadra 1952 u utakmici 2. kola Prvenstva Hrvatske.