Prvenstvo Hrvatske / 5. studenoga 2022.

PRVENSTVO HRVATSKE – Primorjaši ‘protutnjali’ Crnicom

S tri subotnje utakmice i jednom odigranom dan ranije (Mladost – Jug Adriatic osiguranje), kao i susretom od 30. listopada (Jadran – Zadar 1952), kompletirali smo 4. kolo državnog prvenstva. U te tri utakmice, gosti su bili puno uspješniji jer smo ubilježili dvije pobjede gostujućih sastava uz jedan remi.

Solaris zapeo na 2 gola

U Šibeniku se iznenađenje dogodilo, ali u pogledu vrlo brzo riješenog pitanja pobjednika. Naime, očekivala se neizvjesna utakmica, pa možda i s dramatičnom završnicom, a umnogome temeljena na utakmici istih ovih suparnika odigranoj u Šibeniku dva tjedna ranije, u kvalifikacijama Kupa.

Sada, potpuno drukčija ‘pjesma’. Gosti iz Rijeke su krenuli ‘ubitačno, poveli 5:0 u prve dvije četvrtine. Preciznije, 5:1 jer su Šibenčani prvi gol postigli tek u zadnjoj minuti druge dionice. Ujedno, ovo je u kratkom razdoblju već druga utakmica Šibenčana da su u 32 minute postigli tek 2 gola. Prethodni put im se to dogodilo prije tjedan dana na kvalifikacijskom turniru Eurokupa.

Prvi bodovi KPK i POŠK-a

Opcija koju smo spominjali u najavi. Mogućnost da Korčulani i poškovci u ovom kolu dođu do prvog boda ove sezone. Ta je opcija bila moguća samo u remiju, a baš se to i dogodilo u korčulanskom bazenu Gojko Arneri. Susret je prije svega obilježila apsolutna izjednačenost, međusobno izmjenjivanje u vodstvu, te raspoloženi pojedinci – s jedne strane Srđan Antonijević (KPK, 3 gola) odnosno Luka Vukić (POŠK, 4 pogotka).

Još pred kraj treće četvrtine Splićani su imali dva gola ‘viška’ (6:8), da bi se u zadnjoj dionici poškovci morali spašavati poraza. Posljednji gol na utakmici, pogodak za poravnanje 10:10 postigao je minutu i pol prije kraja Vito Janković.

Kada ‘buši’ Bušelić

U zagrebačkim Sveticama, mornarevci su zasluženo uknjižili nova tri boda. Cijelu su utakmicu bili bolji, u konačnici i vodili, a sve što je domaćin uspio bilo je jedno kratkotrajno izjednačenje (4:4 početkom druge četvrtine). Jedan od sigurno najzaslužnijih za pobjedu Mornara BS bio je Josip Bušelić koji je domaćinovu mrežu ‘izbušio’ 5 puta. Uz to, vratar Kordić poslovično vrlo dobar, ako ne i odličan (13 obrana).