Prvenstvo Hrvatske, Seniori / 4. ožujka 2023.

PRVENSTVO HRVATSKE – Poznati četvrtfinalisti doigravanja

Nakon odigrane obje subotnje utakmice 14. kola Prvenstva Hrvatske, Lige za ostanak, te i službeno utvrđenog poretka, poznati su parovi četvrtfinala državnog prvenstva; a to su –

Jadran – POŠK, Jug Adriatic osiguranje – Medveščak, Mladost – Mornar BS i Primorje – Solaris. Deveto i desetoplasirani sastavi, KPK i Zadar 1952 će izravno igrati za 9. mjesto.

Podsjetimo na propozicije, prvih 8 momčadi ulaze u četvrtfinale i tvore parove po sustavu (1-8, 2-7, 3-6, 4-5). Termini četvrtfinala su 18. i 29. ožujka 2023., s time da su u prvim susretima domaćini momčadi koje su bile slabije plasirane nakon 14 odigranih kola. Dakle, službeno će POŠK biti domaćin Jadranu, Medveščak će u prvoj utakmici dočekati jugaše, Mladost će u prvom susretu gostovati kod Mornara BS u Splitu dok će se Solaris i Primorje EB prvo sastati u Šibeniku. Četvrtfinale se igra u dva susreta.

Momčadi koje su zauzele nakon 14. kola posljednja dva mjesta, KPK i Zadar 1952, igrat će izravno za 9. mjesto u državi. Termini tih susreta su također 18. i 29. ovog mjeseca. Prva utakmica u Zadru, uzvrat u Korčuli.

Što se samih subotnjih utakmica tiče, u konačnici iznenađenja nije bilo.

Medvjedi odlučili u drugom dijelu

Medveščak je čvrsto kontrolirao utakmicu u Sveticama protiv Korčulana. Samo je djelomice i na prvi pogled bilo rezultatski neizvjesno, jer je u poluvremenu bilo 5:4, ali… Zagrepčani su rano i visoko poveli (3:0), pa početkom druge četvrtine još malo više (4:1). Konačno odvajanje je nastupilo u drugom dijelu treće četvrtine u kojoj je Medveščak poveo 9:5. Najveću prednost bilježimo pet minuta prije kraja kada je domaćin imao vodstvo 13:6.

Sjajan otpor Zadrana

Vodeća i na kraju i najbolja momčad Lige za ostanak, splitski Mornar BS je u Zadru pobjedu potvrdila, do nje došla tek u zadnjim minutama. Još pet minuta prije kraja utakmice je bilo neodlučeno, (8:8), kao i pola minute kasnije, (9:9). Tada su Čumbelić, Bušelić i Gudurić golovima, od kojih su posljednja dva bila iz protunapada, došli do neuhvatljivog vodstva gostiju iz Splita, (9:12).