Prvenstvo Hrvatske / 1. travnja 2022.

PRVENSTVO HRVATSKE – Poškovci potvrdili 9. mjesto

Remijem u Zadru, u zaostaloj utakmici 14. kola državnog prvenstva, splitski POŠK je potvrdio 9. mjesto. Bolje rečeno, izborio je povoljnije domaćinstvo uoči predstojeća dva razigravanja istih klubova za konačno 9. mjesto.

Dvije momčadi sa začelja ljestvice istinski su se potrudili podariti utakmici svu draž neizvjesnosti koja se u konačnici zrcali u krajnjem rezultatu. U prvoj polovici utakmice su Zadrani bili bolji, vodili prve dvije četvrtine, nerijetko s dva, a u jednom trenutku i s tri pogotka prednosti (6:3, sredinom druge četvrtine). Pred kraj treće dionice gosti iz Splita su poravnali, te prvi put i poveli (8:9). Od tog trenutka se igralo ‘gol za golom’. Na pogodak Splićana, slijedio je odmah uzvrat domaćina, te tako sve do malo više od minute prije kraja kada je Marin Jovančević, najbolji strijelac utakmice (5 pogodaka) postigao gol za ispostavilo se na koncu konačnih 12:12.

Ove će se dvije momčadi susresti uskoro još dvaput, u utakmicama za konačno 9. mjesto i to 9. travnja u Splitu odnosno 16. ovog mjeseca u Zadru.