Kadeti, Prvenstvo Hrvatske / 10. veljače 2023.

PRVENSTVO HRVATSKE – Polufinalni turniri kadeta, 1. dan

U Rijeci i Zadru je utakmicama 1. kola prvog dijela polufinalnih turnira, počelo Prvenstvo Hrvatske za uzrast kadeta. Ukupno je 16 momčadi počelo s prikupljanjem bodova, s borbom za što viši plasman, a čiji je konačni cilj dakako pobjednički pokal odnosno borba za njega. Ona slijedi tek nakon dva polufinalna turnira, te potom nastupima na završnom turniru. Prošle se godine u ovom uzrastu najboljim pokazao zagrebački Medveščak koji je u finalu svladao Mornar BS.

U skupini A u Rijeci, prvog su dana slavili Šibenčani i Splićani. Konkretnije, Solaris je pobijedio domaćina, Primorje EB (13:10) u utakmici u kojoj su mladi Sunčani bili stalno u vodstvu, a s 5 golova je nezadrživ bio Vito Di Liddo kod pobjednika. Iako, s istim se učinkom može pohvaliti i primorjaš Frane Tiškivski.

Mornar BS je pobijedio momčad Zagreba (8:4). Nakon treće četvrtine je bilo 7:2, a ključna je bila treća četvrtina koju su mornarevci dobili 4:0. Prvi strijelac susreta bio je Jakov Bedeković iz pobjedničke momčadi s 4 gola.

U skupini B na Kantridi, splitski Jadran je bio baš raspucan protiv Vukovara (17:2 – Nardo Skejić 4 gola). Daleko je neizvjesnije bilo u srazu Opatije LRH i zagrebačkog ZPK. Slavili su mladi Opatijci (13:11). Zagrepčani su bolje otvorili vodstvom nakon prve četvrtine 3:1, da bi onda slijedila ‘opatijska bura’ u sljedećoj dionici i čak 6:2. Sljedeće dvije četvrtine rezultatski izjednačene (2:2 i 4:4). Kod pobjednika je Filip Kuhar ‘skuhao’ čak 7 golova, ali začudo s takvim brojkama ipak nije bio prvi strijelac utakmice jer je Roko Popović iz ZPK dao jedan više, 8.

U Zadru, u Višnjiku igra branitelj naslova. U A skupini je Medveščak u 1. kolu bio bolji od Jug Adriatic osiguranja, poprilično uvjerljivo, (11:6). U pola utakmice čak 7:1 za Medvjede kod kojih je prvi strijelac bio David Varga s 5 pogodaka.

U drugoj utakmici ove skupine, domaćin, Zadar 1952 je svladao drugu momčad s hrvatskog juga, Cavtat (14:9). Nakon posve izjednačene prve polovice utakmice u kojoj je rezultat glasio 6:6, u drugoj su polovici puno bolje reagirali Zadrani. U ovoj utakmici je ipak epitet strijelca susreta pripao Vlahi Rajčeviću koji je za Cavtat postigao čak 6 ‘komada’.

U zadarskoj B skupini, turnir su pobjedama počeli kadeti Mladosti odnosno POŠK-a 1937. Mladi mladostaši su svladali makarski Galeb MR (12:5). Mali Žapci su nakon prvih 14 minuta ili prve dvije četvrtine (u ovom uzrastu je četvrtina 7 minuta) vodili 8:0! Gotova priča! Ivan Strahonja je bio najbolji strijelac kod pobjednika s 4 gola.

Konačno, POŠK 1937 je svladao u 1. kolu Korčulane iz KPK (10:7). Ponajveće zasluge za pobjedu idu vjerojatno Dinu Savinu koji je postigao 6 golova. Zanimljivo da je još 3 pridodala Lara Srhoj. Podsjetimo, u ovom uzrastu je moguće da za muške sastave igraju i kadetkinje.