Prvenstvo Hrvatske, Seniori / 30. travnja 2022.

PRVENSTVO HRVATSKE – Početna prednost Mornara BS i Medveščaka

Splićani i Zagrepčani, Mornari i Medvjedi, poveli su 1-0 u utakmicama za 5. odnosno 7. mjesto u državnom prvenstvu.

U susretu za 5. mjesto Mornar BS je u svom bazenu ostvario pobjedu nad Riječanima i to u zadnjoj četvrtini. Za momčad trenera Pavlovića odnosno mornarevce ovo je već četvrta ovosezonska pobjeda, uz jedan remi u ukupno pet utakmica s Riječanima. S ovakvim brojkama nameće se sam po sebi zaključak da primorjaši baš ‘pašu’ Mornaru BS. S tom razlikom da su sve prijašnje pobjede Splićani ostvarili s golom prednosti, da bi sada otišli daleko najdalje. Riječani kao da su se uplašili pobjede u prvom susretu za peto mjesto.

Vodili su mladići s Kantride cijelim tijekom utakmice, odnosno tri četvrtine. Počeli su vrlo ‘ozbiljno’, 4:1 već u prvoj dionici. Tri razlike je ostalo i na polovici utakmice (7:4 za Riječane). Tri i pol minute prije kraja treće četvrtine bilo je još uvijek +3 za primorjaše (9:6), da bi u zadnju četvrtinu gosti ušli s vodstvom, istina minimalnim, ali prednošću ipak – 9:8.

U zadnjoj četvrtini, svojevrsno ‘zamračenje’ u gostiju ili ‘bljesak’ domaćina. Prvo peterac Brune Hrvatića, a onda četiri uzastopna gola Marina Vrdoljaka za 5:0 mornarevaca u ovoj dionici i za ukupno uvjerljivih 13:9 za Mornar BS. Splićani su korak bliže petom mjestu, iako nikako ne valja ‘otpisati’ Hinićeve Riječane.

U utakmici za 7. mjesto (tu se igraju ‘samo’ dvije utakmice), Medveščak je poveo u Sveticama protiv Korčulana. Cijelo vrijeme u vodstvu, igrači trenera Rukavine nisu praktički niti jednog trenutka doveli pobjedu odveć u pitanje. Gosti s Korčule su istina poveli, početnih 1:0, ali vrlo su brzo Medvjedi uzvratili ili preokrenuli na 3:1. Tijekom druge i treće četvrtine je Medveščak imao i tri gola, a početkom treće četvrtine i četiri gola prednosti (10:6). Korčulani su uspjeli smanjiti na minimalan zaostatak za njih (11:10, 12:11 i 13:12), ali ipak ne i ništa više od toga.

Drugi susreti oba para odigrat će se sljedeće subote, 7. svibnja u Rijeci odnosno Korčuli.