Prvenstvo Hrvatske, Seniorke / 16. ožujka 2021.

PRVENSTVO HRVATSKE – Najava 6. kola seniorke

Danas će se odigrati dvije od ukupno tri utakmice 6. kola državnog prvenstva vaterpolistica. Prvi je susret vrlo predvidljivog rezultata. U vukovarsko rano poslijepodne, od 13.00 na plivalištu Borovo, domaćin Mursa iz Osijeka dočekuje ŽAVK Mladost. Kada se zna da se sastaju posljednji i prvoplasirani sastav, ekipe od kojih jedna ima gol-razliku +86, a druga -76, onda je suvišno pojašnjavati kako će završiti utakmica na istoku Slavonije.

No, zato bi zanimljivije trebalo biti na Poljudu. Ne samo jer je riječ o gradskom derbiju Jadrana i POŠK 1937, iz čega bi se dalo za zaključiti kako je riječ o pitanju prestiža u gradu. U 1. kolu je dvoboj ovih dviju ekipa imao notu zanimljivosti. Jadranašice su tada brzo i visoko povele (8:2), da bi onda pomislile da je posao zgotovljen. Mlade poškovke su u posljednjoj četvrtini, sedam minuta prije kraja poravnale – 8:8! Na koncu je završilo dva razlike za Jadran (12:10) i baš zahvaljujući toj pobjedi Jadran i jest danas, nakon 5 kola s tri boda više od POŠK 1937. Hoće li tako ostati i nakon večerašnje utakmice? Da, jadranašicama dajemo prednost u kvaliteti, pa i iskustvu, ali ne bi valjalo ni poškovke podcijeniti.

Treći par, Primorje EB – Viktoria Šibenik igrat će 20.03. u 14:00 sati.