Prvenstvo Hrvatske / 22. travnja 2022.

PRVENSTVO HRVATSKE – Mornar BS u borbu za 5. mjesto

Vrlo suvereno. U dvije bi riječi tako opisali pobjedu mornarevaca nad Medveščakom u Splitu, u uzvratnom susretu borbe za poredak od 5. do 8. mjesta. Nakon slavlja u prvom susretu na Sveticama, dakle u gostima (14:10), momčad trenera Borisa Pavlovića bila je još uvjerljivija u poljudskom bazenu. Ne samo uvjerljiva, već i napadački izrazitoraspoložena, osobito u prve tri četvrtine u kojima su mornarevci postigli čak 17 golova, a primili tek 9. U takvim su si okolnostima i mogli priuštiti minimalan poraz u zadnjih osam minuta, koji ni na koji način nije mogao ne samo ugroziti vodstvo, već ni umanjiti pobjedu Mornara BS.

U pobjedničkim redovima su se čak devetorica igrača upisala u strijelce, a najviše puta (4), Marin Vrdoljak. Doduše, prvi strijelac utakmice s 5 pogodaka je Nikola Šimunović iz Medveščaka, ali sumnjamo da je to osobita zadovoljština za goste.

Mornarevci će suparnika u utakmicama za 5. mjesto doznati u ponedjeljak, 25. travnja kada će uzvrat u Rijeci odigrati drugi par (Primorje EB – KPK). U prvoj je utakmici u Korčuli, slavila riječka momčad 16:11.

Napomena, za 5. mjesto će se igrati do dvije pobjede, dakle moguće su najviše tri utakmice budući da svaka utakmica mora završiti pobjedom neke momčadi. U slučaju da bi nakon 32 minute igre bilo neodlučeno, izvodili bi se naime peterci.

Medvjedi će za 7. mjesto razigravati protiv slabijeg iz para Primorje EB – KPK.