Prvenstvo Hrvatske / 22. travnja 2022.

PRVENSTVO HRVATSKE – Mornar BS brani +4

U subotnje će se poslijepodne u Splitu, malo prije početka ždrijeba za Europsko prvenstvo, na Poljudu odigrati uzvratna utakmica za poredak od 5. do 8. mjesta. Mornar BS dočekuje goste iz Zagreba, sastav Medveščaka i ima vrlo veliku priliku za izboriti sraz za 5. mjesto.

Naime, u prvoj utakmici u Zagrebu bilo je plus 4 za mornarevce (14:10). Na Sveticama je tada pobjednik presuđen u zadnjoj četvrtini. U poluvremenu je naime još bilo 6:5 za Medveščak, a nakon treće dionice utakmica je i dalje posve otvorena – 10:9, ali za Mornar BS. U zadnjih 8 minuta zaustavljen je najopasniji igrač Medvjeda, Pavo Marković (dotad 5 golova čak), te je sigurno i to bio jedan od ključeva splitske pobjede.

Nema dvojbe da će najveći dio posla mornarevci postići zaustave li najiskusnijeg u redovima gostujućeg sastava. Mornar BS će imati iznova i svojeg prvog stratega na klupi, trenera Borisa Pavlovića koji je prvu utakmicu u Zagrebu morao odgledati s tribina odnosno odraditi kaznu crvenog kartona s prethodne utakmice.

Drugi par uz borbe za poredak od 5. do 8. mjesta je Primorje EB – Mornar, ali oni će se sastati u uzvratu u Rijeci tek u ponedjeljak, 25. ovog mjeseca.