Prvenstvo Hrvatske, Seniori / 3. veljače 2023.

PRVENSTVO HRVATSKE – Mladostaši svladali Šibenčane

U nekim računicama, posebno u taboru mladostaša, ovo je bila utakmica za njihovo potvrđivanje trećeg mjesta u doigravanju. Matematički još nije stopostotno sigurno, ali realno gledano tako bi moglo i biti. S pobjedom u Crnici, Mladost ima tri boda više od Primorja EB, dva kola do kraja ligaškog dijela natjecanja.

U sljedećem kolu će Žapci imati težak posao protiv Jadrana, ali i Riječani jednako takav protiv Jug Adriatic osiguranja. U 14. ili zadnjem kolu uoči doigravanja, Riječani dočekuju Zagrepčane na Kantridi, ali kada se uzme u obzir podatak da je u prvoj utakmici ova dva kluba uz Savu bilo čak +7 za Mladost (15:8), onda je šibenska pobjeda Žabaca vrlo, vrlo vrijedna i za njih značajna.

Ostvarena je u drugoj četvrtini. Tu je napravljena temeljna razlika koja je odnijela goste do pobjede. Nakon izjednačene prve četvrtine, slijedio je napadački zastoj Šibenčana. Čak 14 i pol minuta bez gola Solarisa. Od pogotka za vodstvo 2:1 pet minuta prije kraja prve dionice (Noa Burburan) do trećeg gola Solarisa (Paolo Jakovčević) početkom treće četvrtine. Taj treći gol Solarisa bio je inače za smanjenje vodstva Mladosti na 7:3!

Žapci su kanonadom golova koju je začeo u drugoj četvrtini Tin Fabris, a nastavili ljevak David Mijić, pa dvaput Dario Rakovac okončali poluvrijeme (2:6), pa onda i još malo ‘podebljali’ početkom treće dionice (2:7, Valiko Dadvani), zapečatili susret. Još do zadnjih sekundi treće četvrtine je Mladost održavala prednost od pet pogodaka (4:9), tako da je utakmica po pitanju pobjednika definitivno riješena u drugoj četvrtini.

Solaris je došao do smanjenja na 2 zaostatka (7:9) malo više od minute do kraja, ali to je bila više stvar rezultatske kozmetike.