Prvenstvo Hrvatske / 4. listopada 2022.

PRVENSTVO HRVATSKE – Mladost puno bolja od Medveščaka

Sve je u zagrebačkom derbiju 1. kolu, srazu Mladosti i Medveščaka bilo riješeno u prvih 8 minuta. Žapci su počeli uraganski. Od 11 šuteva – 9 golova, 4 isplivane kontre od kojih su tri zaključene izravnim pogotkom, a jedna iznuđenim petercem i opet golom. Obrambeno pak vrlo disciplinirano, sa samo dva isključenja, a oba su bila za kazneni udarac koje je uspješno izveo Pavo Marković. U biti, jedina dva gola koje je Medveščak postigao u prvoj četvrtini su bili baš iz peteraca. Možemo i dalje kroz brojke. Medveščak je i prvih 8 minuta, ako ne računamo peterce uputio ukupno samo 5 šuteva na mladostaška vrata. Jasno, s takvim brojkama i one zaključne na kraju prve četvrtine nisu mogle biti bitno drukčije od uvjerljivih 9:2 za Mladost.

Sve daljnje minute protekle su u manje-više istom tonu, možda samo ne više s tolikom napadačkom žestinom domaćina. Žapci su uvjerljivo i zasluženo osvojili prva tri ovosezonska boda.