Prvenstvo Hrvatske / 18. svibnja 2022.

PRVENSTVO HRVATSKE – Mladost je treća u državi

Nije samo finale doigravanje za naslov prvaka Hrvatske puno iznenađenja i obrata, ali i punih tribina. Isto je i u utakmicama za treće mjesto. Kako u Šibeniku u drugoj utakmici, tako i u kasne sate srijede u Zagrebu, u trećem susretu ili ‘majstorici’ za broncu. U srazu koji je dobila Mladost i tako osvojila brončanu medalju, uz veliko slavlje na svojem bazenu. No, nedvojbeno pljesak istinski, ne kurtoazije radi, zavrjeđuje i Solaris. Šibenčani su najbolje utakmice u sezoni odigrali u samoj završnici. To je s jedne strane kompliment i treneru Juri Marelji na dobrom očito tempiranju forme, ali i čestitka igračima Sunčanih koji su u tri utakmice doigravanja pokazali da su vrlo, vrlo blizu mladostašima. Četvrta su sila u Hrvatskoj, a to nešto znači i predstavlja.

Ono što prvo, uz sam rezultat valja naglasiti, su sjajno ispunjene tribine bazena uz Savu. Okvirno 500 gledatelja što je za Zagreb, ovdašnji vaterpolo ove sezone, pa onda još za srijedu u vrlo kasnom terminu (početak utakmice je bio u 20.45 sati), sjajna brojka. No, uz sve, tih 500 gledatelja je stvorilo enormnu buku, glasno bodrenje, dalo odličnu kulisu koja je utakmici dala prizvuk pravog malog sportskog spektakla.

Solaris je bio u jednom trenutku vrlo blizu konačnog uspjeha. Sunčani su se uspijevali dosta dobro othrvati visokom presingu koji je nametnula Mladost na sredini bazena već početkom utakmice, ali nisu gubili glavu. Nakon egala u prvoj četvrtini u drugoj su i poveli. Antun Goreta za 3:2, pa onda i Jerko Penava za 4:2 iz peterca. Nakon tri minute igre u trećoj četvrtini, zazvonilo je lagano za uzbunu u zagrebačkim redovima, U trenutku kada je Eugen Koprčina pogodio za +3 odnosno vodstvo gostiju 6:3. Moglo je biti i gore za Mladost da im ponovo na vratima nije bilo izvanredno raspoloženog Jerka Jurline. U trećoj je utakmici obranio 16 lopti! No, razbudili su se sada i njegovu suigrači u napadu.
Prvo Marin Dašić za smanjenje vodstva Šibenčana na 4:6, pa Luka Bajić, krasan gol s vanjske pozicije i velike udaljenosti za 5:6. Konačno, Dario Rakovac je izveo i kazneni udarac. Dotad je imao šut 0-4, ali je smogao hrabrosti i hladnokrvnosti za izvesti peterac na pravi način za svoju momčad. Mladost je u dvije i pol minute uspjela poravnati na 6:6. Do kraja te četvrtine je Koprčina još jednom pogodio (s igračem više) za vodstvo Solarisa 7:6 uoči zadnje četvrtine.

U posljednjoj dionici potpuni preokret Zagrepčana. Tin Fabris je sa 7-8 metara probio vratara Šparadu, sredinom četvrtine je pak Luka Bajić ponovo jako lijepo pogodio s distance, da bi sudbinu utakmice načelno zapečatio svojim prvim golom na utakmici, kapetan Zagrepčana, Franko Lazić. Gol za vodstvo 9:7, samo 2 minute i 8 sekundi prije kraja. Kada je još k tomu u prvom sljedećem napadu Solarisa, Jurlina ubilježio i 16. obranu, bilo je jasno da će medalje za trećeplasiranog u državi ostati u Zagrebu.
Sjajan dvoboj, odlična utakmica dviju momčadi koje vode baš dvojica izbornikovih prvih pomoćnika, Zoran Bajić i Jure Marelja.

IZJAVA

Zoran Bajić, trener Mladosti:

Izvanredan ambijent, odlična atmosfera. Drago mi je da su nas u velikom broju došli podržati naši navijači. Nemam što reći, čvrsta borbena utakmica, ali to smo i očekivali. Solaris je kvalitetan suparnik, a mi smo pokazali karakter, da imamo i kvalitetu, te okrunili medaljom ovu sezonu na najbolji mogući način.