Mlađi kadeti / 10. travnja 2022.

PRVENSTVO HRVATSKE (mlađi kadeti) – Zlato za Medveščak

Najbolje mlađe kadete u državi ima VK Medveščak iz Zagreba! Budućnost kluba sa Šalate očito je vrlo svijetla, budući da su mali Medvjedi na završnom turniru Prvenstva Hrvatske koji je u nedjelju završen u Šibeniku odigrali besprijekorno, bez poraza. Tri uvjerljive pobjede u skupini, baš kao i u polufinalu, da bi u utakmici za zlato nadvladali suparnike iz splitskog Jadrana.

U zanimljivoj i izjednačenoj igri nakon polovice utakmice za prvo mjesto, nismo bili nimalo bliži spoznaji tko je najbolji (4:4). Splićani bi poveli, Zagrepčani izjednačili i tako je proteklo prvih 14 minuta igre. U trećoj je četvrtini Jadran i drugi put na utakmici poveo s dva razlike (6:4), da bi do isteka treće dionice mladi Zagrepčani uspjeli smanjiti na minimalan zaostatak (5:6).

U zadnjoj četvrtini, pet minuta do kraja bilježimo i još jedno vodstvo jadranaša od dva gola prednosti (5:7), ali zadnje četiri minute u cijelosti su pripale Medveščaku. Smanjenje, potom i izjednačenje tri minute prije kraja (7:7), te potom i prvo vodstvo Medveščaka na utakmici, dvije minute prije kraja (8:7 – Maks Orlovac Marić). Samo 20-ak sekundi kasnije, iz protunapada Filip Marković odveo svoju momčad do još osjetnijeg vodstva (9:7), što je minutu i pol do kraja utakmice bilo dostatno za konačno slavlje Medvjeda i njihovog trenera Marka Jelavića.

U utakmici za treće mjesto i brončanu medalju, domaći Solaris je nadjačao Mladost i to poprilično uvjerljivo. Sve je razriješeno već u prve dvije četvrtine – 4:1 i 6:1.

Peto su mjesto osvojili mladići KPK pobijedivši Opatiju LRH 10:8, dok je sedmo mjesto pripalo Jug Adriatic osiguranju čiji su igrači ostvarili prvu pobjedu na završnom turniru, svladavši POŠK 1937 čak 11:3.

Najboljim igračem završnog turnira proglašen je Filip Marković (Medveščak) koji je u finalu bio i najbolji strijelac utakmice s 3 gola. Najbolji vratar je Luka Škugor (Solaris), dok je nagrada za fair-play pripala splitskom POŠK-u 1937.