Mlađi kadeti / 8. travnja 2022.

PRVENSTVO HRVATSKE (mlađi kadeti) – Sažetak 2. dana

Medveščak i Jadran u polufinalu

U Šibeniku je završen drugi dan finalnog turnira državnog prvenstva za uzrast mlađih kadeta, a to znači i natjecanje po skupinama. Ono nam je iznjedrilo dvije prvoplasirane momčadi u svakoj skupini, a koje im za nagradu nosi izravan ulazak u polufinale! Ondje su mladići iz zagrebačkog Medveščaka i splitskog Jadrana.

U A skupini su glavnu riječ u prva da kola vodili klubovi iz metropole, Mladost i Medveščak. Obje su momčadi uvjerljivo ‘lomile’ svoje suparnike (Opatiju LRH i POŠK 1937). Zato je i bilo jasno da će njihov međusobni ‘sudar’ dati polufinalista. Tu je vrlo uvjerljiv bio sastav izvorno sa zagrebačke Šalate. Medvjedi su u zadnjoj četvrtini bili nadmoćni, dobili Žapce 4:0 u završnih sedam minuta, te u konačnici zasluženo slavili s čak 6 pogodaka razlike.

U biti je Medveščak navijestio pobjedu u trećoj četvrtini kada su poveli u tri navrata s po tri gola prednosti (7:4, 8:5 i 9:6). U zadnjih 40-ak sekundi, kada je sve već bilo riješeno, Medveščak je postigao dva gola, a oba iz protunapada. Po 4 su gola postigli Demi Sappe (Mladost) i Petar Babić (Medveščak).

Treće je mjesto u ovoj skupini, a ono je vodilo u četvrtfinale, pripalo Opatijcima koji su bili uvjerljivi protiv POŠK-a 1937 pobijedivši čak 25:11.

Vrlo slična situacija bila je u B skupini gdje su naslovne uloge u prva dva kola imali Jadran i Solaris koji su s lakoćom ‘rušili’ ostale dvije momčadi (KPK i Jug Adriatic osiguranje), a upravo su mladi Splićani i Šibenčani imali za odigrati posljednji sraz 3. kola. Mlađi kadeti Solarisa su nešto bolje počeli, poveli 2:0 i 3:1, ali kada je Jadran početkom druge četvrtine prvi put poveo, više nije ispuštao prednost iz ruke. Štoviše, samo su ga s vremenom i povećavali, sve do konačnih pet pogodaka ‘viška’, 13:8. Za pobjednike je opet prvi strijelac bio Nardo Skejić, 4 gola.

U drugoj utakmici 3. kola B skupine, u svojevrsnom županijskom derbiju, KPK je iznenadio jugaše pobijedivši ih 5:4. U vrlo izjednačenoj utakmici, gol za pobjedu postigao je iz peterca za Korčulane Duje Bissako, minutu prije kraja utakmice.

Medveščak i Jadran dakle u subotu navečer čekaju u polufinalu svoje suparnike, dok će subotnje prijepodne ogledima tzv. ‘lažnog četvrtfinala odigrati Mladost – KPK odnosno Solaris – Opatija LRH.