Mlađi kadeti / 9. travnja 2022.

PRVENSTVO HRVATSKE (mlađi kadeti) – Medveščak i Jadran u finalu

Momčadi koje su osvojile prva mjesta u svojim skupinama na završnom turniru državnog prvenstva mlađih kadeta, u nedjelju će se u Šibeniku boriti i za naslov prvaka Hrvatske. Temeljem sveg odigranog dosad, ostvarenih rezultata, doista sasvim zasluženo. Dakle, budućeg prvaka u mlađekadetskom uzrastu moramo tražiti u momčadima Medveščaka ili Jadrana.

Medvjedi su u polufinalu svladali Solaris u utakmici izvanredno zanimljivih okolnosti i s nevjerojatnim obratima. Prvu su četvrtinu dobili Zagrepčani 4:1 i to je tada nalikovalo na njihovo trasiranje pobjede, ali… Tako nisu mislili mladi Šibenčani koji su odigrali potom četvrtinu iz snova. Drugu su dionici dječaci Solarisa dobili čak 7:1, te preokrenuli rezultat do 8:5 u svoju korist na sredini utakmice. Gotovo nevjerojatno, ali u zadnjih 60 sekundi druge četvrtine, Solaris je uspio postići čak tri gola!! Potom… novi obrat.

Sada je Medveščak uzvratio s novom četvrtinom od 4:1 u svoju korist, tako da smo uoči posljednjih sedam minuta utakmice bili opet na početku – 9:9. Četiri i pol minute do kraja, Solaris je imao minimalnu prednost (11:10), ali od tog trenutka domaćin više nije postigao niti jedan gola, dok su Medvjedi zaredali s ‘4 komada’. Makar, i tu treba dometnuti da je 11:11 bilo sve do samo malo manje od dvije minute do kraja.

Filip Marković je bio najprecizniji kod Medveščaka (6 golova), a Vigo Brkić kod Solarisa (5 pogodaka).

U drugom polufinalu, ne manje uzbudljivo i nepredvidljivo. Prvih sedam minuta je dobila Mladost (2:1), ali za mlade Žapce je kobno bilo čak 12 i pol minuta igre bez pogotka. Drugi gol je Mladost naime postigla četiri i pol minute prije kraja prve četvrtine (2:0), a do trećeg je trebalo pričekati ukupno 21. minutu utakmice do koje je Jadran već preokrenuo rezultat (do 4:2). Sredinom treće dionice će jadranaši otići i do tri gola prednosti (6:3), baš kao i početkom posljednje četvrtine. U biti, Jadran više nije ispuštao prednost ispod dva gola.

U utakmicama za poredak od 5. do 8. mjesta, mladi igrači Jug Adriatic osiguranja su pretrpjeli i četvrti poraz na ovom turniru, sada od Opatije LRH; dok je KPK bio znatno bolji od POŠK-a 1937.

Finale Medveščak – Jadran počinje u nedjelju u 12.30 sati, dok će se za broncu od 11.20 nadmetati Mladost – Solaris. Prije njih su na rasporedu utakmice za 5. mjesto Opatija LRH – KPK, odnosno 7. mjesto Jug Adriatic osiguranja – POŠK 1937. Sve utakmice možete pratiti u tzv. stream prijenosu.