Mlađi juniori / 19. veljače 2022.

PRVENSTVO HRVATSKE (mlađi juniori) – Sažetak 3. dana

Mladost i Mornar BS u finalu!

Treći dan nadmetanja najboljih mlađejuniorskih momčadi Hrvatske na državnom prvenstvu u Splitu, počelo je u prijepodnevnim satima s utakmicama četvrtzavršnice. Pobjednike su u polufinalu već čekali, povlastica prvoplasiranih iz prijašnjih skupina, Jug Adriatic osiguranje i Primorje EB. Ono što je najzanimljivije, momčadi koje su bile trećeplasirane u skupini, prošle su u finale! No, krenimo redom…

Četvrtfinalni rulet peteraca za Mornar BS

Prvo je četvrtfinale ponudilo neizvjesnost do doslovno posljednjeg šuta. Naime, pobjednika su u susretu POŠK-a 1937 i Mornara BS odlučivali peterci. U gradskom sučeljavaju, mladi mornarevci su značajno bolje otvorili i poveli 5:1, pa onda i 6:1 početkom druge četvrtine. Još sredinom treće je Mornar BS imao ‘lijepu’ prednost (10:6). No, tu je Mornar BS i stao. Njihov deseti gol, pet i pol minuta prije kraja treće četvrtine bio je i posljednji do konca zadnje dionice. Poškovci su to znali iskoristiti, stići do izjednačenja (10:10) i peteraca. U dijelu igre koja je spoj živaca, koncentracije, mirnoće, ali i sreće, sve su to peterci, boljima su se pokazali mornarevci. Junak je svakako vratar Mornara BS, Dani Vukašin koji je obranio čak tri udarca s 5 metara.

Suvereni Žapci

Drugi ogled četvrtfinala nije ni približno bio tako izjednačen. Mladost je s lakoćom pobijedila Zadar 1952, ali ne zato jer je suparnik bio slab, već su jednostavno mladići trenera Ratka Štritofa odigrali sjajnu utakmicu. Uostalom, nakon prve dvije četvrtine su već razriješili pitanje pobjednika jer su vodili 10:3. Kod pobjednika je Roko Padro s 5 golova bio najbolji strijelac, ali ne samo Mladosti već i cijele utakmice-

Mladostaši bolji i od jugaša

Večernje ure subote donijele su polufinalne oglede. I ponovo je još jedna utakmica mladostaša u eliminacijskom dijelu bila lišena uzbuđenja. Očito su mladi Zagrepčani pronašli formu tijekom turnira, te su subotu odigrali zaista jako dobro. Nakon elegantnog ulaska u polufinale, isto su učili i s plasmanom u završnicu. Polufinale je bio dvoboj momčadi koje su se već sastale u Splitu dva dana ranije. Tada u skupini, te su tada mladi Gospari pobijedili mladostaše (11:9) u posve izjednačenom srazu. Sada, druga pjesma. Vratar Matija Prižmić je u nepune prve četiri minute već ubilježio 4 obrane, a pouzdan vratar nužno rasterećuje kolege u napadu. Mladost i Jug Adriatic osiguranje su malo više od četvrtine i pol igrali ‘gol za gol’. Zagrepčani bi poveli, Dubrovčani izjednačili. Sve dok pred kraj druge dionice Žapci nisu prvi put poveli s više od jednog gola razlike (5:3, Roko Padro iz peterca). Pa opet, još su do sredine treće četvrtine jugaši zaostajali tek minimalnih gol razlike, da bi pobjednika presudile posljednje tri minute treće dionice. Tri gola Zagrepčana za odvajanje na 9:5. Nešto slično kao i zadnje tri minute utakmice kada su ponovo Žapci postigli tri zaredom za konačnih uvjerljivih 12:6.