Mlađi juniori / 18. veljače 2022.

PRVENSTVO HRVATSKE (mlađi juniori) – Sažetak 2. dana

Živo, zanimljivo, neizvjesno i vrlo izjednačeno. Takav je bio splitski drugi dan natjecanja na Prvenstvu Hrvatske mlađih juniora, a u kojem je odigrano 2. i 3. kolo. Time je okončano nadmetanje po skupinama, nakon kojih smo dobili dvoje izravnih polufinalista odnosno onih koji su to ostvarili osvajanjem prvog mjesta u skupini (Jug Adriatic osiguranje i Primorje EB), odnosno momčadi koje su s drugog i trećeg mjesta ušle u tzv. ili lažno četvrtfinale (POŠK 1937 i Mladost iz A skupine odnosno Zadar 1952 i Mornar BS iz skupine B).

U A skupini je u petak prijepodne, Jug Adriatic osiguranje je s jednim golom prednosti (10:9) svladalo Jadran, dok su Mladost i POŠK 1937 odigrali bez pobjednika (10:10). Mladi Dubrovčani su poveli četiri minute prije kraja 10:8, da bi Cuzzi smanjio na 10:9 malo manje od tri minute do kraja. Jugaši su znalački uspjeli do kraja obraniti tu prednost. U drugoj utakmici u kojoj je POŠK 1937 cijelim tijekom susreta vodio 1-2 gola razlike, mladi Zagrepčani su na koncu poravnali. Gol za značajan bod Mladosti djelo je Ante Mardešića minutu prije kraja susreta.
U 3. kolu iste ove skupine, Mladost je u dramatičnim okolnostima, golom Fabija Jakuša sekundu prije kraja, s igračem više, ostvarila pobjedu nad Jadranom i time osigurala prolazak u četvrtfinale. U drugoj utakmici iste runde natjecanja, Jug AO i POŠK 1937 odigrali su neodlučeno 13:13. Valja pripomenuti da su poškovci vodili s dva gola razlike, minutu i 13 sekundi do kraja (13:11) da bi golovima Brune Đuha i Mare Šušića samo 8 sekundi prije kraja, mali Gospari izborili bod i vrh tablice. U njihovom slučaju to znači i izravan ulazak u polufinale koje je na rasporedu u subotu navečer.

U skupini B nije bilo puno manje uzbudljivo. Doduše, ovdje su Riječani iskazali nadmoć i pobijedili u sve tri utakmice. Štoviše, učinili su to s lakoćom i uvjerljivo. Prvo protiv Solarisa 16:8 u 2. kolu, a zatim i kontra Mornara BS 12:7 u 3. kolu. No, zato je dvoboj Mornara BS i Zadra 1952. u 2. kolu bio odlučujući za drugo mjesto u skupini. Zadrani su najvećim dijelom utakmice vodili, no mornarevci su uspjeli izjednačiti na 5:5, tri minute prije kraja treće dionice. No potom, mladi Zadrani postižu u 16 sekundi čak 2 gola (!?) za odvajanje za 7:5. Iako se nakon toga igralo još dvije minute treće i cijela zadnja četvrtina, viđen je samo jedan pogodak. Taj je bio u mreži Zadrana, ali nije mogao ugroziti njihovu pobjedu. Dostatno za drugo mjesto Zadra 1952 koji je računao očito na pobjedu u zadnjem kolu (ostvarena) nad Solarisom 12:9.