Mlađi juniori / 12. studenoga 2022.

PRVENSTVO HRVATSKE (mlađi juniori) – Sažetak 1. kola

U biti, ispravnije bi bilo navesti, sažetak prve tri utakmice jer ih je toliko i odigrano. U svakom slučaju, ove je subote počelo državno prvenstvo i u konkurenciji mlađih juniora.

Na Kantridi su po bod osvojili Medveščak i Primorje EB (10:10). Veći je to uspjeh za mlade medveščakovce trenera Franka Geratovića nego za domaćina. Naime, Primorje EB je vodilo velik dio utakmice, vrlo često i s po 3 gola razlike (3:0, 4:1, 5:2…). Medvjedi su uspjeli dostići prednost domaćina (6:6) sredinom druge četvrtine, ali su se Riječani iznova odvojili do kraja te četvrtine (8:6). Dapače, u zadnjoj dionici je Primorje EB ponovo imalo +3 (9:6 i 10:7) i to samo četiri i pol minute do kraja. Ipak, Zagrepčani su do kraja uspjeli smanjiti, a golom Luke Severa u zadnjoj minuti i poravnati na konačnih 10:10.

Najbolji strijelci utakmice bili su kod domaćina Viktor Tončinić koji igra i za seniorski sastav Riječana, te Luka Sever. Obojica po 4 gola.

U gradskom derbiju u Poljudu, POŠK 1937 je svladao Jadran 12:8 u velikoj mjeri zahvaljujući sjajnom izdanju Roka Odaka koji je postigao čak 7 golova! Ključna je nedvojbeno bila treća četvrtina koju su dobili mladi poškovci s glatkih 3:0.

U Višnjiku su pak, u predigri seniorskog prvenstvenog dvoboja Zadra 1952 i Mladosti igrali mlađi juniori ova dva kluba, a Zadrani su se tu pokazali puno boljim. Konačan rezultat 12:7 još i malo toga govori jer je bilo i 9:2 kao i 12:4. Najbolji igrači utakmice bili su u zadarskim redovima nezadrživi Karlo Ražov (6 golova) i Ante Donđivić (5 pogodaka).

Preostale dvije utakmice 1. kola (Solaris – KPK i Mornar BS – Jug Adriatic osiguranje) odigrat će se za tjedan dana, u subotu, 19. studenoga. No, zato će se već sutra (nedjelja, 13. studenoga) odigrati i prve dvije utakmice 2. kola, a u njima će se sastati Zadar 1952 – Medveščak i Primorje EB – Mladost.