Mlađe juniorke, Prvenstvo Hrvatske / 28. siječnja 2023.

PRVENSTVO HRVATSKE (ml. juniorke) – Sažetak 3. i 4. kola

U Splitu su odigrana četiri od pet kola mlađejuniorskog Prvenstva Hrvatske za djevojke ili doslovno četiri petine nadmetanja.

U prijepodnevnim satima subote na rasporedu je bilo 3. kolo koje su otvoreno susretom Mladosti i Murse. Utakmicu koju i ne treba baš posebno opisivati jer je dovoljno navesti rezultat – 19:0 za Zagrepčanke. Zanimljivo da je najviše golova Slavonkama dala baš jedna Slavonka, ali u redovima mladostašica. Brođanka Ria Glas je postigla 6 golova.

Derbi kola su zato odigrale Splićanke međusobno, Jadran i POŠK 1937, a slavile su poškovke, (12:6). Igračice trenera Višeslava Sarića cijelo su vrijeme utakmicu imale pod izrazitom kontrolom. Četiri minute prije kraja prve četvrtine je već bilo 4:1 za POŠK 1937. Jadranašice su se samo jednom, nakratko u drugoj dionici uspjele primaknuti na dva gola zaostatka i to je bio njihov maksimum. Kada je golom Lare Srhoj, ponovo najraspoloženije u redovima poškovki, ovaj sastav poveo 9:3, tri minute pri kraja treće četvrtine, bilo je jasno na koju će stranu pobjeda i sva tri boda. Lara Srhoj je za pobjednice postigla 5 golova.

Bilo je to kolo u kojem su slobodne bile igračice dubrovačkog Juga.

Četvrto kolo su otvorile upravo Dubrovkinje i to srazom protiv suparnica iz Osijeka, sastava Murse. Za razliku od prijepodnevne utakmice, Mursa je sada uspjela zatresti mrežu suparnica, ali su i primile još više nego protiv mladostašica, (22:2). Najviše je pogodaka za Jug postigla Nina Jazvin 4, dok su čak tri igračice postigle po 3 pogotka – Elvira Plećaš, Lući Mojaš i Mara Fox.

U zadnjoj utakmici 4. kola, igračice POŠK-a 1937 su svladale Mladost 10:4 i primaknule su naslovu prvakinja, ali… Još im je prerano za pomisliti slaviti. Naime, činjenica je da poškovke imaju kolo prije kraja (nedjelja prijepodne) tri boda više od Jadrana i Juga, ali POŠK 1937 u nedjelju igra upravo protiv Juga. Uz to, i Jadran je dakako još uvijek u kombinaciji. U biti, sve je otvoreno do zadnje utakmice. Stoga, posvetimo se načinu na koji su poškovke svladale mladostašice.

Prve dvije četvrtine je to bila potpuno izjednačena utakmica u kojoj su se ekipe izmjenjivale u vodstvu. Češće je to bila splitska ekipa, ali jednom i sastav iz Zagreba. U trećoj četvrtini je uslijedilo prvo rezultatsko odvajanje POŠK-a 1937. Bilježimo 7:3 za Splićanke tri minute prije kraja treće četvrtine. U zadnjoj četvrtini apsolutna potvrda pobjede POŠK-a 1937. ‘Zaključale’ su svoju mrežu, a mladostašku ‘otključale’ triput za konačnih uvjerljivih plus 6.