Mlađe juniorke, Prvenstvo Hrvatske / 27. siječnja 2023.

PRVENSTVO HRVATSKE (ml. juniorke) – Jugašice pobijedile Mladost

Utakmicama prva dva kola u petak je u Splitu, na poljudskom bazenu počelo državno prvenstvo za mlađe juniorke. Podsjetimo, u ukupno tri dana ili pet kola, za naslov prvakinja Hrvatske nadmeće se pet sastava – zagrebačka Mladost, dva splitska kluba, Jadran odnosno POŠK 1937, zatim Mursa iz Osijeka odnosno dubrovački Jug.

Prva dva kola odnosno ukupno četiri utakmice donijele su neke uvjerljive pobjede i zanimljive susrete. Prvenstvo je otvoreno trijumfom igračica POŠK-a 1937 koje su bile bolje od Slavonki iz Osijeka, ekipe Murse (18:3). Splićanke su sredinom druge četvrtine već vodile 8:0. Najpreciznija igračica kod pobjednica bila je Lara Srhoj sa 7 golova, a do nje Paola Tudor s 4 pogotka.

U drugoj utakmici 1. kola, još jedna pobjeda Splićanki, ali sada Jadrana nad Jugom, (6:2). Utakmica s malo pogodaka, reklo bi se i čvrstim obranama. Nakon prvih 14 minuta (četvrtina kod ovog uzrasta djevojaka traje 7 minuta) imala je ‘nogometni rezultat’ 1:1. Tek su u trećoj četvrtini jadranašice stvorile zalihu koja im je jamčila mirniju završnicu. Splićanke su naime u spomenutoj dionici povele 4:1. Inače, polovicu ukupnih golova jadranašica na utakmici postigla je Jelena Butić, trostruka strijelkinja.

U ovom je kolu slobodna bila ekipa Mladosti.

U 2. kolu koje je na rasporedu bilo u petak navečer, Jadran proslavio i drugu pobjedu. Jadranašice su bile bolje od osječke Murse slaveći s 10 golova razlike, (15:5). Početak, pa i tijek utakmice gotovo identičan što se tiče Osječanki kao i prijepodne, u 1. kolu. Naime i sada su suparnice, u ovom slučaju Jadran, povele 8:0 sredinom druge četvrtine. Zaključen susret. Najviše pogodaka su za pobjednice postigle Jelena Butić, Neli Janković i Marina Dragun. Sve tri djevojke po 3 gola.

U zaključnom susretu prvog dana, ujedno i 2. kola, mlade Dubrovkinje su svladale suparnice iz Mladosti, (10:7). Jugašice su apsolutno zaslužile slavlje jer su cijelim tijekom utakmice bile u prednosti, pa i vrlo uvjerljivoj. Od početnih 2:0, preko 6:2 i 7:3 nakon druge četvrtine, ali onda i najveće prednosti koju bilježimo u trećoj dionici. Tada je Jug poveo čak 9:3. Ovaj je zaostatak sastav iz Zagreba uspio prepoloviti u zadnjoj četvrtini, ali je to još uvijek glatkih plus 3 za jugašice. U pobjedničkom je sastavu trijumfalni ritam udarala Nina Jazvin koja je i statistički postigla svaki drugi gol Juga, ukupno 5 pogodaka!

U 2. kolu je slobodna bila ekipa POŠK-a 1937.

Subota ili drugi dan natjecanja donosi utakmice 3. i 4. kola, a potencijalno bi možda najzanimljivija utakmica mogla biti, barem se tako sada nameće, splitski derbi Jadrana i POŠK-a 1937 koji počinje u 11.45 sati. Ove dvije ekipe su trenutačno vodeće s tim da poškovke imaju zasad i utakmicu manje.