Mlađi juniori / 13. studenoga 2022.

PRVENSTVO HRVATSKE (ml. juniori) – Zadrani na vrhu

Momčad Zadra 1952 na vrhu je prvenstvene ljestvice Prvenstva Hrvatske za mlađe juniore. Zasluga je to njihove nedjeljne pobjede u nešto ranije odigranom susretu 2. kola, a taj je bio protiv Medveščaka (11:10). Puno zahtjevnije ipak nego dan ranije kada su svladali također jednu momčad iz metropole, sastav Mladosti 12:7.

Protiv Medvjeda silno snažno otvaranje Zadrana i vodstvo 6:2! Medveščak je uspio malo smanjiti tijekom druge četvrtine, na 8:6, da bi se gosti u trećoj skoro pa potpuno vratili, smanjivši na 8:7. Gol razlike je domaćin uspio izdržati do kraja treće četvrtine, 10:9.

U posljednjih 8 minuta, po gol na svakoj strani, i to u samoj završnici. Malo više od minutu do kraja, Karlo Ražov je iz kontre pogodio za 11:9 što je u biti osiguralo pobjedu domaćina, da bi Roko Čoga Šterle s igračem više smanjio na 11:10 točno 45 sekundi do kraja. Odigrali su Zadrani potom dugačak, maksimalan napad, a onda se uspjeli obraniti u posljednjih 15-ak sekundi iako bilježimo u zadnjoj sekundi pokušaj Medveščaka, točnije Tonija Kuleša.

Kod gostiju je najbolji strijelac bio Luka Sever (5 golova), a za pobjednika Bartol Košta (4 pogotka).

U nedjelju je odigrana i još jedna utakmica 2. kola. U Rijeci je naime Primorje EB dočekalo Mladost koja je večer ranije uvjerljivo izgubila u Višnjiku. Na Kantridi je postignuto ukupno čak 36 golova. Gostujućih 15 zvuči dobro, ali domaćinovih 21 ipak još bolje. Mladost se niti jednog trenutka nije primaknula na manje od 2 gola zaostatka, a ponajveće zasluge idu na račun sjajnog mladog primorjaša Lena Dujmića koji je postigao 7 golova. Iako, nije daleko ni najiskusniji u ovom uzrastu Riječana, Viktor Tončinić (dečko igra i za prvu ili seniorsku momčad Primorja EB), a koji je pridodao 5 pogodaka. U Mladosti je Fran Dobrić postigao 4 gola.