Mlađi juniori, Prvenstvo Hrvatske / 13. siječnja 2023.

PRVENSTVO HRVATSKE (ml. juniori) – Uvjerljivi Riječani

U riječkom bazenu Zdravko Ćiro Kovačić, u petak je odigrana je zaostala utakmica 6. kola Prvenstva Hrvatske za mlađe juniore. Domaće Primorje EB u golijadi protiv splitskog Jadrana slavilo je 23:16 (7:1, 6:3, 5:7, 5:5).

Niti jedna četvrtina nije završila, a da u njoj ukupno nije postignuto najmanje 8 pogodaka. Toliko ih je bilo u prvoj četvrtini koja je u konačnici i odredila kasniji tijek odnosno rezultat utakmice. Momci koje trenira predsjednik kluba i bivši kapetan Barakuda, Samir Barač, tu je dionicu dobila čak 7:1.

Golovima se kod domaćina izdvajao Len Dujmić postigavši čak 9 pogodaka, ali u potpunosti ga je u stopu pratio jadranaš Duje Cuzzi s isto toliko golova.

Mlađi juniori Jadrana tako su ostali prikovani uz dno ljestvice bez boda iz 5 utakmica, baš kao i Mladost. Jedina je razlika što Zagrepčani imaju utakmicu manje u odnosu na Jadran. Primorje EB je pak izbilo na visoko drugo mjesto s 13 bodova odnosno s dva boda, ali i utakmicom manje od vodećeg Jug Adriatic osiguranja.