Mlađi juniori / 18. prosinca 2022.

PRVENSTVO HRVATSKE (ml. juniori) – Uspješna ‘turneja’ jugaša po Zagrebu

Paralelno sa seniorima koji su okončali prvenstvena nadmetanja u 2022. godini, isto možemo navesti i za uzrast mlađih juniora koji praktički paralelno igraju državno prvenstvo. Tako su od petka do ove nedjelje odigrane utakmice 5. i 6. kola, a ostala je za odigrati nešto kasnije tek još jedna utakmica.

U petak je još, u 6. kolu, vodeći sastav Jug Adriatic osiguranja u Zagrebu svladao Medveščak 7:5 i dodatno učvrstio vodeće mjesto, ali zajedno sa Zadranima koji su u nedjelju, u istom tom kolu kod kuće svladali POŠK 1937 s 12 razlike, 18:6. Mladi Gospari su nakon tri četvrtine imali prednost od 7:2, pa su si mogli priuštiti zadnju četvrtinu bez postignutog gola odnosno s tri primljena. U ovom je susretu Maro Šušić bio najprecizniji s 4 gola.

U Zadru je već u prvoj četvrtini sve bilo riješeno jer je domaćin poveo čak 8:2. Karlo Ražov je postigao čak 7 golova!

Subota je donijela tri utakmice 5. kola. Dubrovčani su uspješno apsolvirali ‘turneju po Zagrebu’ jer su nakon Medveščaka pobijedili i Mladost, vrlo uvjerljivo – 15:7! Opet se golovima istaknuo Maro Šučić sa 6 pogodaka.

Malena je drama viđena u Višnjiku gdje je Zadar 1952 svladao minimalno splitski Jadran 13:12. Posljednji je gol postigao za domaćina Toni Galušić (njegov četvrti na utakmici), četiri minute prije kraja. Kod Jadrana se istaknuo Duje Cuzzi s nevjerojatnih 9 golova!

U Splitu je Mornar BS pobijedio Solaris 17:12, a Duje Sinovčić je za pobjednika postigao 6 golova.

Još je u biti preostala samo jedna utakmica za odigrati ove godine i u ovoj konkurenciji. U četvrtak, 22. prosinca. Primorje EB u Rijeci dočekuje mlađe juniore POŠK-a 1937.