Mlađi juniori / 20. studenoga 2022.

PRVENSTVO HRVATSKE (ml. juniori) – Uspjela turneja jugaša

Ovog su vikenda odigrane i dvije utakmice državnog prvenstva mlađih juniora. Jedna iz 1. kola, druga iz sljedeće, 2. dakle prvenstvene runde, a obje u kojima su igrali i pobijedili mladi Dubrovčani

U subotu su se, u Splitu u zaostalom susretu 1. kola sastali Mornar BS i Jug Adriatic osiguranje. Slavili su na kraju jugaši, tijesno, ali zato pobjednicima vjerojatno i slatko – 7:6. Ušli su gosti u zadnju četvrtinu s prednošću tri pogotka (7:4). Mornarevci su odlično ‘stisnuli’, smanjili na 7:5 nakon nepune dvije minute, pa na 7:6 točno velike četiri minute do kraja. No, umješno su se i očito uspješno Gospari obranili.

Dan kasnije, u nedjelju (20. XI.) mladi u jugaši bili već malo zapadnije, u Šibeniku. U Crnici su odigrali utakmicu 2. kola protiv Solarisa. Sada je to bilo za njih puno ugodnije odnosno manje napornije gostovanje koje su okončali novom pobjedom – 12:7. Zanimljivo da su i u Šibeniku mladi jugaši ušli u zadnju četvrtinu s tri pogotka razlike (8:5), ali su ovog puta tu prednost još malo ‘podebljali’.