Mlađi juniori, Prvenstvo Hrvatske / 5. veljače 2023.

PRVENSTVO HRVATSKE (ml. juniori) – Sažetak 9. i 10. kola

Petak, subota i nedjelja obilovale su utakmicama mlađeseniorskog Prvenstva Hrvatske u kojem su odigrani susreti dva kola, 9. i 10. U ovom uzrastu imamo iz kola u kolo poprilično tijesnu, uzbudljivu i izjednačenu borbu za vrh između Jug Adriatic osiguranja, Mornara BS, Primorja EB, ali ne valja posve isključiti niti Zadar 1952. Ove četiri momčadi su se ‘smjestile’ unutar pet bodova razlike. Od prvoplasiranih jugaša (21 bod) do na četvrtom mjestu Zadrana (16).

U vikendu koji je praktički za nama, Dubrovčani i Splićani, pritom mislimo na Mornar BS, su napravili najveći posao. U dva dana isto toliko pobjeda. Jugaši su u subotu slavili doma protiv splitskog Jadrana (13:7) s tim da je ovdje sve bilo jasno nakon prve polovice utakmice i vodstva 8:2. Petar Kulaš s 4 pogotka bio je i strijelac utakmice, zajedno s Lukom Eterovićem iz redova Splićana. U nedjelju su mladi Gospari svladali i drugu splitsku momčad, sastav POŠK-a 1937. Ovog puta je razlika bila samo malo manja nego protiv Jadrana, odnosno 15:10 za Dubrovčane.

Prva dionice 7:2, druga 3:1 za domaćina, odnosno u poluvremenu već 10:3. Sve je riješeno. Maro Šušić je sa 6 pogodaka predvodio svoje suigrače do pobjede.

Mornar BS je prvo u petak ‘preslušao’ Mladost usred Zagreba (13:8) u utakmici u kojoj su mornarevci većim dijelom susreta bili apsolutno bolji suparnik, te su vodili još od kraja prve četvrtine (4:3). Duje Katunarić i Duje Sinovčić s po 3 pogotka su bili najbolji strijelci kod pobjednika. U subotu su mornarevci na ‘turneji’ Zagrebom došli i do Svetica, te i tamo slavili. Sad nad drugim zagrebačkim klubom, Medveščakom 10:8. Ovdje je već bilo bitno drukčije nego dan ranije uz Savu. Medveščak je u zadnju dionicu uostalom ušao s vodstvom (7:6), ali gosti su odlično odigranom četvrtom dionicom koju su dobili 4:1, na kraju slavili s ukupno dva pogotka razlike. Po tri su gola postigli – Luka Sever i Roko Čoga Šterle (Medveščak), te Marko Đogaš (Mornar BS).

Subota je u srazu 9. kola donijela derbi momčadi iz vrha. U Višnjiku su se susreli Zadar 1952 i Primorje EB, a o izjednačenosti dovoljno govori i konačan rezultat – 12:12. Riječani su otvorili furiozno, prvu dionicu dobili 6:1! No, i Zadrani su dostojno uzvratili s 4:1 u drugoj četvrtini, te vratili utakmici draž neizvjesnosti. Kolika je ona bila možda ponešto svjedoči podatak da je posljednji gol postignut samo 2 sekunde prije kraja! Bio je to gol Viktora Tončinića (Primorje EB) za konačnih 12:12. Karlo Ražov je postigao čak 6 golova za domaćina, a Bruno Marić najviše, 4 za goste. Važan bod Zadrana, a opet ‘spašavanje’ od poraza Riječana koji su ovim ishodom, odnosno za njih ‘samo’ jednim osvojenim bodom spuznuli s 2. na 3. mjesto na prvenstvenoj ljestvici.

U 9. je kolu Medveščak očekivano i bez problema slavio protiv Solarisa (11:5). Još jedan primjer utakmice u kojoj se pobjednik praktički znao nakon prve dvije četvrtine. Medvjedi su naime tada već imali prednost 6:1.

Što se Solarisa tiče, mladi su Šibenčani dan kasnije, u 10. kolu ostali u Zagrebu, gostovali kod Mladosti i nadavali se golova. Problem je samo Šibenčana što su i puno primili. Završilo je 20:14, utakmica s 34 gola bila je daleko po tom pitanju najbogatija. Utakmica je inače bila poprilično ‘otvorena’ sve do zadnje četvrtine koju su dobili mali Žapci 6:1. Istaknuo se kod pobjednika Fran Dobrić sa 6 golova, a kod poraženih Lovre Goleš i Niko Radovčić s po 4 pogotka.